Prvé víťazstvo kadetiek na turnaji EGBL v Piešťanoch

Naše kadetky vstúpili do tretieho turnaja Európskej ligy dievčat U16 – divízia 2 úspešne. Protí súperovi z ukrajinskej Odessy vkročili do zápasu energicky a bojovne naladené a už v prvej štvrtine ukázali kto bude v tomto zápase dominovať na palubovke. Súpera agresívnou obranou nútili k chybám. Naše hráčky dominovali aj pod oboma košmi, predovšetkým T. Vandlíková a N. Vojteková boli úspešné na útočnom doskoku. Z veľkého množstva šancí síce body vzhľadom na nie vždy presnú streľbu pribúdali pomalšie, ale už v prvej štvrtine to stačilo na pohodlné 12 bodové vedenie. Vývoj zápasu umožnil trénerovi Sýkorovi, ktorému na lavičke pomáhali K. Šustíková a L. Krč-Turbová, vystriedať na palubovke aj hráčky, ktoré obyčajne toľko priestoru nedostávajú a základnú päťku šetriť pre večerný náročný zápas proti Rige. Tak sa podarilo až jedenástim hráčkam, včítane dievčat ktoré vypomáhajú z družstva starších žiačok – E. Eliášovej, V. Kubinovej a Z. Gergelyovej, zapísať sa do listiny strelcov. Veľmi úspešne si počínala na palubovke aj E. Vavrincová, ktorá zaznamenala celkovo 8 doskokov, z toho 6 útočných. Dievčatá môže možno mrzieť až 13 nepremenených šestiek, ale celkové víťazstvo po výsledku 55 : 22 to nijakým spôsobom neohrozilo.