Staršie mini víťazne, kadetky s prehrami

V sobotu 30.3.2019 nastúpili staršie mini pod vedením trénera T. Mihaljeviča v plnej zostave proti súperovi z maďarského Gyoru. Maďarské družstvo hrá v slovenskej súťaži opakovane, takže sa pravidelne stretávame. Tentoraz to však bola pre naše dievčatá jednoznačná záležitosť. Naše hráčky sa presadzovali lepšou technikou aj agresívnejšou obranou a v útoku predviedli viaceré pekné kombinácie. V prvom zápase dievčatá už v prvej štvrtine zaznamenali viac ako 40 bodov a keďže v kategórii mini sa pri 50  bodovom rozdiele už skóre ďalej nepočíta, bol zápas formálne na začiatku 2. štvrtiny ukončený. Naše dievčatá pokračovali vo volnejšom  tempe a na palubovku sa dostalo všetkých 15 dievčat v dvoch štvrtinách.

V druhom zápase už boli naše dievčatá nastavené na tréningové tempo a tak 50 bodový rozdiel dosiahli až v 3. štvrtine ale nič to nezmenilo na ich jasnom víťazstve.

2019-03-30 MBK ST vs Gyor st.mini zapas c.85 zapis

Kadetský tím pod vedením trénera M. Sýkoru privítal na svojej palubovke tím Young Angels Košice U17. Naše dievčatá nastúpili na palubovku nekoncentrovane a nedôrazne, robili od začiatku chyby v obrane a to bola voda na mlyn košických hráčok. Hlavne pivotka V. Kristlová bola pre hráčky našej základnej päťky neubrániteľná a za prvú štvrtinu zaznamenala 16 bodov. Keď v druhej štvrtine pridala ďalších 10 a rozdiel v skóre prekročil 20 bodov, bolo o zápase prakticky rozhodnuté. Naše dievčatá síce v druhom polčase vyrovnali hru, zlepšili streľbu a zaznamenali v 4. štvrtine aj 3 úspešné trojky ale Košičanky si vedenie skúsene postrážili a vyhrali celkovo 78 : 55.

V nedeľu kadetky nastúpili proti druhému tímu Young Angels Košice U16. Aj keď sa jednalo o mladšie hráčky Košíc, ich aktivita na ihrisku bola vyššia a ich agresívna obrana spôsobovala naším hráčkam veľké problémy. Naše dievčatá vyzerali byť poznačené predchádzajúcou prehrou, pôsobili odovzdane a v prvej štvrtine sa skoro nedostávali do streleckých príležitostí. Prehrávali tak po prvej štvrtine už o 21 bodov. Súper však nepoľavil, naďalej hral aktívne a rýchlo a tak jeho náskok stále narastal. Naše hráčky nemali svoj deň tak ich vyslobodil až záverečný hvizd rozhodcu pri stave 43 : 89.