Víťazstvo starších mini na turnaji

Naše staršie minižiačky si vybojovali prvenstvo v domácom turnaji za účasti Družstiev z Piešťan, Trnavy a Starej Lubovne. Po výraznom víťazstve nad Trnavou 102 : 10 v sobotu dopoludnia, kedy súper nekládol väčší odpor a naše dievčatá si s radosťou zahrali,  nás večer v záverčnom zápase čakal dobre pripravený tím Starej Ľubovne, Rýchlosť a pohyblivosť Východniarok nám zo začiatku robila problémy. V prvej štvrtine sa hrala vyrovnaná partia, naše dievčatá miestami pôsobili nesústredene a napriek dobrým príležitostiam sa nevedeli trafiť do koša. Na začiatku druhej štvrtiny tak bol stav 11 : 11. Následne však naše dievčatá zapli na vyššie obrátky, zrýchlili a spresnili hru a do konca štvrtiny si vytvorili 12 bodový náskok. V tretej štvrtine už súper pôsobil unavene, nedostával sa do streleckých príležitostí aj vďaka našej zlepšenej obrane a tak bolo o výsledku zápasu rýchlo rozhodnuté. Po tretej štvrtine už Turanky viedli o 30 bodov a mohli sa tak tešiť na víťazstvo v celom turnaji. Na víťazstve sa podieľali všetky dievčatá, pričom ani tie najmladšie sa na palubovke nestratili a súperky si tak odniesli prehru na záver turnaja 70 : 28.