Kadetky a staršie mini úspešne vstúpili do súťaže

V sobotu 28.9.2019 nastúpili naše staršie mini na svoj prvý súťažný zápas v tejto sezóne. V domácej hale pod vedením trénera T. Kačmarika naše dievčatá začali aktívne, svojho súpera z Nitry zaskočili a rýchlo sa dostali do dvojciferného vedenia. V závere štvrtiny však trochu poľavili a súper to hneď využil na zníženie nášho vedenia na 19:12. V druhej štvrtine sa striedajúca päťka trochu trápila, P. Nemečková ako leader tímu evidentne nemala svoj deň a tak polčas skončil rozdielom 11 bodov v náš prospech. V druhom polčase však prvá päťka naše vedenie opäť zvýšila, keď rýchlymi protiútokmi dokázala prekonávať obranu súpera. V záverečnej časti už Nitriančanky nedokázali na svojej hre nič zmeniť a tak v prvom zápase naše dievčatá dokázali zvíťaziť výrazným rozdielom 61 : 35.

Druhý zápas bol však úplne o niečom inom. Nitrianský tréner V. Podoba zmenil taktiku, vystriedal päťky a zo začiatku sa zdalo, že to nebol dobrý ťah. Naše dievčatá súpera v prvej štvrtine priam deptali, jeden útok za druhým prekonávali obranu Nitraniek, v obrane nedávali súperkám príležitosti na streľbu a tak po prvej štvrtine bolo skóre hrozivých 24:6. V tom momente však akoby naše hráčky stratili záujem o hru, prenechali iniciatívu súperovi a do konca zápasu sa už len trápili aby sa nakoniec ešte strachovali o výsledok. Predovšetkým druhá päťka sa nevedela vysporiadať s taktickými zmenami Nitraniek a vlastne sa nedostávala do streleckých príležitostí, najviac ak z trestných hodov, ktoré sa však nedarilo premieňať. Aj v tretej štvrtine dievčatá škrípala obrana, keď súperky bránili nedôrazne a dostávali ľahké koše. Záver zápasu však bol bojovný a plný nasadenia z oboch strán a nakoniec sme uhájili zaslúžené víťazstvo 63 : 54.

7180182081027-81918

Kadetky cestovali na svoj prvý zápas do Serede. Náš tím pod vedením M. Sýkoru oproti minulej sezóne nezaznamenal veľké zmeny. Po odchode N. Malkovej a M. Dovčíkovej doplnili družstvo V. Kubinová, Z. Gergelyová, E. Eliašová a S. Macejková. Naše dievčatá vstúpili do zápasu energicky, agresívnou obranou nepúšťali súpera, ktorý mal výškovú prevahu, do streleckých príležitostí a postupne si vytvorili vedenie v zápase. Súperky sa pri našej zónovej obrane snažili zakončovať spoza oblúka, ich úspešnosť však bola nízka a keď im to začalo padať, tréner zmenil obranu na osobnú a súper sa opäť hľadal v útoku. Podkošové hráčky Serede sme zdvojovali a tie mali problém prijať prihrávku a tak v polčase naše dievčatá viedli už 35 : 22. Aj v druhom polčase pokračoval zápas vo vysokom tempe, súperky sa snažili vývoj otočiť a naše dievčatá stratili istotu pri zakončovaní. Na začiatku 4. štvrtiny sa tak Sereď dotiahla na 44 : 38. Naše dievčatá sa však spamätali, opäť pritvrdili obranu a zásluhou hlavne presných striel V. Kubinovej a T. Vandlíkovej natiahli vedenie na 59 : 42.  V závere sa ešte súper snažil celoplošným presingom znížiť náš náskok, ale naše dievčatá rýchlymi prihrávkami presing prekonali a dostali sa k ľahkému zakončeniu. Výhra 65 : 48 tak bola plne zaslúžená a pre snaživého súpera aj dosť krutá.

V nedeľu kadetky nastúpili v Bratislave proti Slovanu. Hralo sa na Strojníckej fakulte TU a táto telocvičňa je jedna veľká katastrofa. Po stranách sú oblúkové steny, takže orientácia na ihrisku je ťažká, na palubovke je priehršť čiar, ktoré vedú k častým prešľapom a vrchol sú krivé koše, do ktorých je naozaj umenie sa trafiť. Naše hráčky napriek skorému vstávaniu, keď odchádzali z Turej o 0600, vstúpili do zápasu dobre a v prvej štvrtine si napriek viacerým nepremeneným príležitostiam vybudovali 10 bodový náskok. V druhej štvrtine pokračovali v dobrom výkone a vedenie narástlo na 20 bodov. V druhej polovici štvrtiny však poľavili v obrane a súper vďaka rýchlej prienikovej hre dokázal do polčasu znížiť na 42 : 30. V tretej štvrtine Slovanistky pridali na rýchlosti a naše dievčatá pôsobili miestami unavene. Mali problém dať kôš aj z dobrých príležitostí a tak sa rozbehnutý súper na začiatku štvrtej štvrtiny dostal do vedenia 59 : 58. Naše dievčatá sa však opäť dokázali nabudiť a tak ako v Seredi V. Kubinová a T. Vandlíková šnúrou 10 bodov otočili zápas opäť v náš prospech na 68 : 61. Na toto už súper nedokázal adekvátne odpovedať a tak si naše hráčky odviezli výhru 77 : 71.