Kadetky a staršie mini úspešne vstúpili do súťaže

V sobotu 28.9.2019 nastúpili naše staršie mini na svoj prvý súťažný zápas v tejto sezóne. V domácej hale pod vedením trénera T. Kačmarika naše dievčatá začali aktívne, svojho súpera z Nitry zaskočili a rýchlo sa dostali do dvojciferného vedenia. V závere štvrtiny však trochu poľavili a súper to hneď využil na zníženie nášho vedenia na 19:12. V druhej štvrtine sa striedajúca päťka trochu trápila, P. Nemečková ako leader tímu evidentne nemala svoj deň a tak polčas skončil rozdielom 11 bodov v náš prospech. V druhom polčase však prvá päťka naše vedenie opäť zvýšila, keď rýchlymi protiútokmi dokázala prekonávať obranu súpera. V záverečnej časti už Nitriančanky nedokázali na svojej hre nič zmeniť a tak v prvom zápase naše dievčatá dokázali zvíťaziť výrazným rozdielom 61 : 35.

Druhý zápas bol však úplne o niečom inom. Nitrianský tréner V. Podoba zmenil taktiku, vystriedal päťky a zo začiatku sa zdalo, že to nebol dobrý ťah. Naše dievčatá súpera v prvej štvrtine priam deptali, jeden útok za druhým prekonávali obranu Nitraniek, v obrane nedávali súperkám príležitosti na streľbu a tak po prvej štvrtine bolo skóre hrozivých 24:6. V tom momente však akoby naše hráčky stratili záujem o hru, prenechali iniciatívu súperovi a do konca zápasu sa už len trápili aby sa nakoniec ešte strachovali o výsledok. Predovšetkým druhá päťka sa nevedela vysporiadať s taktickými zmenami Nitraniek a vlastne sa nedostávala do streleckých príležitostí, najviac ak z trestných hodov, ktoré sa však nedarilo premieňať. Aj v tretej štvrtine dievčatá škrípala obrana, keď súperky bránili nedôrazne a dostávali ľahké koše. Záver zápasu však bol bojovný a plný nasadenia z oboch strán a nakoniec sme uhájili zaslúžené víťazstvo 63 : 54.

Staršie mini U12, skupina Západ – 2019/2020

PozTímPoč. záp.VýhraPrehraDalDostalPCT
14402671318
24312241277
34221081606
44131332445
5220114134
6404822184
7202891242

Kadetky cestovali na svoj prvý zápas do Serede. Náš tím pod vedením M. Sýkoru oproti minulej sezóne nezaznamenal veľké zmeny. Po odchode N. Malkovej a M. Dovčíkovej doplnili družstvo V. Kubinová, Z. Gergelyová, E. Eliašová a S. Macejková. Naše dievčatá vstúpili do zápasu energicky, agresívnou obranou nepúšťali súpera, ktorý mal výškovú prevahu, do streleckých príležitostí a postupne si vytvorili vedenie v zápase. Súperky sa pri našej zónovej obrane snažili zakončovať spoza oblúka, ich úspešnosť však bola nízka a keď im to začalo padať, tréner zmenil obranu na osobnú a súper sa opäť hľadal v útoku. Podkošové hráčky Serede sme zdvojovali a tie mali problém prijať prihrávku a tak v polčase naše dievčatá viedli už 35 : 22. Aj v druhom polčase pokračoval zápas vo vysokom tempe, súperky sa snažili vývoj otočiť a naše dievčatá stratili istotu pri zakončovaní. Na začiatku 4. štvrtiny sa tak Sereď dotiahla na 44 : 38. Naše dievčatá sa však spamätali, opäť pritvrdili obranu a zásluhou hlavne presných striel V. Kubinovej a T. Vandlíkovej natiahli vedenie na 59 : 42.  V závere sa ešte súper snažil celoplošným presingom znížiť náš náskok, ale naše dievčatá rýchlymi prihrávkami presing prekonali a dostali sa k ľahkému zakončeniu. Výhra 65 : 48 tak bola plne zaslúžená a pre snaživého súpera aj dosť krutá.

V nedeľu kadetky nastúpili v Bratislave proti Slovanu. Hralo sa na Strojníckej fakulte TU a táto telocvičňa je jedna veľká katastrofa. Po stranách sú oblúkové steny, takže orientácia na ihrisku je ťažká, na palubovke je priehršť čiar, ktoré vedú k častým prešľapom a vrchol sú krivé koše, do ktorých je naozaj umenie sa trafiť. Naše hráčky napriek skorému vstávaniu, keď odchádzali z Turej o 0600, vstúpili do zápasu dobre a v prvej štvrtine si napriek viacerým nepremeneným príležitostiam vybudovali 10 bodový náskok. V druhej štvrtine pokračovali v dobrom výkone a vedenie narástlo na 20 bodov. V druhej polovici štvrtiny však poľavili v obrane a súper vďaka rýchlej prienikovej hre dokázal do polčasu znížiť na 42 : 30. V tretej štvrtine Slovanistky pridali na rýchlosti a naše dievčatá pôsobili miestami unavene. Mali problém dať kôš aj z dobrých príležitostí a tak sa rozbehnutý súper na začiatku štvrtej štvrtiny dostal do vedenia 59 : 58. Naše dievčatá sa však opäť dokázali nabudiť a tak ako v Seredi V. Kubinová a T. Vandlíková šnúrou 10 bodov otočili zápas opäť v náš prospech na 68 : 61. Na toto už súper nedokázal adekvátne odpovedať a tak si naše hráčky odviezli výhru 77 : 71.

Fotogaléria zo zápasov je tu a tu

Kadetky U17, skupina západ

PozTímPoč. záp.VýhraPrehraDalDostalPCT
14312752567
22201731064
32201311074
42111371103
5202991172
62021271562
7202831732

Pridaj komentár