Do turnaja EGBL vstúpili kadetky víťazne

Do prvého turnaja Európskej ligy vstúpili naše dievčatá v piatok dopoludnia zápasom proti tímu zo známeho litovského klubu Žalgiris Kaunas. V prvej štvrtine pôsobil náš tím pod vedením trénera M. Sýkoru zakríknuto, v obrane neboli dievčatá dôsledné a mali problém s presnosťou streľby. Súper tak dokázal využiť svoju výškovú prevahu a prvú štvrtinu vyhral 15 : 11. V druhej štvrtine však tréner zmenil taktiku, dievčatá začali súpera brániť tesnejšie a agresívnejšie s čím mali litovské rozohrávačky  vážne problémy a strácali lopty. Naše hráčky tak rýchlym protiútokom dokázali premieńať ľahké koše a druhú štvrtinu vyhrali tak 4 : 12. V tretej štvrtine už súper nedokázal vôbec zdolať našu obranu a niekedy ani neprešiel cez polovicu. Výsledok 2 : 21 hovorí jasnou rečou. Dievčatá tak kontrolovali zápas až do konca a zaznamenali zaslúžene vybojované víťazstvo 63 : 32.

Śtatistika zo zápasu je tu

V poobedňajšom zápase nastúpili naše dievčatá proti estónskemu celku z Parnu. Po prvom víťaznom zápase naše dievčatá vstúpili do zápasu aktívne, rýchlo sa dostali do vedenia 14 : 6. Potom však naše dievčatá stratili koncentráciu, začali kopiť chyby a súper náš náskok do konca štvrtiny znížil na 15 : 12. Ani prestávka nášmu tímu nepomohla a v polovici druhej štvrtiny sa súper dostal do vedenia vďaka našej neschopnosti ubrániť jeho rozohrávačku. Druhý polčas sme začali s mankom 23 : 25 ale dievčatá zmenili prístup k hre, aktívnejšie bránili a aj naše kombinácie sa začali dariť. Súper sa však stále držal na dostrel a až v závere 3 štvrtiny sa nám vďaka získaným loptám pri tlaku na rozohru podarilo získať 10 bodový náskok. Vo štvrtej štvrtine už estónske hráčky nemali síl na zvrat v zápase, naše dievčatá postupne svoj náskok navyšovali a tak vyhrali aj svoj druhý zápas na turnaji s výsledkom 69 : 48