Staršie mini a kadetky víťazne

Staršie mini cestovali v sobotu na svoje prvé vonkajšie zápasy a zatiaľ držia neporaziteľnosť. Zápasy sme odohrali v Nitre ale naším súperom boli Vráble. Náš súper hrá mimo súťaž, lebo má aj staršie hráčky, ale sú to začiatočníčky. V prvom zápase sme nastúpili trošku nekoncentrovaní, čo sa najviac ukázalo na nepremieňaní vyložených šancí a slabej koncentrácii v obrane. Potom k tomu už dievčatá pristúpili s plnou vážnosťou a z chuti si všetky zahrali a každá jedna sa presadila aj bodovo. Dievčatá chválime aj za to, že v druhom zápase nedostali ani jeden kôš, nie je vôbec ľahké udržať koncentráciu po celých 32 minút v zápase. V prvom zápase sa skóre prestalo rátať v tretej štvrtine a v druhom zápase už po druhej štvrtine. (Skóre sa prestáva rátať pri rozdiele o 50 bodov). Dievčatám gratulujeme a o 2 týždne nás už doma čaká veľký favorit, minuloročný vicemajster Slovenska zo Šamorína.
BK Vráble- MBK – 7-58
BK Vráble- MBK – 0-51

Kadetky v nedeľu 27.10. 2019 odohrali svoj súťažný zápas doma proti Ružomberku. Súper bol papierovo slabší a naše dievčatá od začiatku držali kontrolu nad vývojom zápasu. Prvý polčas  sa ešte prajavovali niektoré chyby hlavne v odstavovaní pri obrannom doskoku a v presnosti prihrávok a tak bol o polčase relatívne tesný výsledok 30 : 20. V druhom polčase sa však obrana našich dievčat zlepšila a aj kombinačná hra v útoku. V závere snaživému súperovi už chýbali aj sily a tak si odviezol z Turej prehru 68 : 39.