Úspešný víkend našich tímov

Tento víkend 25.-26.1.2020 odohrali svoje súťažné zápasy viaceré naše tímy.

Doma hrali len ženy, ktoré v nedeľu pokrstili v prvom súťažnom zápase zrekonštruovanú halu v areály bývalej priemyslovky. Dievčatá nedali súperovi z Trnavy veľa priestoru na hru, po celý zápas aktívne bránili aj keď s odstavovaním to bolo opäť nepresvedčivé. Z rýchlych protiútokov dokázali naše obvodové hráčky premieňať ľahké koše, pod súperovým košom sme dokázali doskakovať lopty a získavať druhé šance a aj streľba z diaľky bola docela úspešná. Tak si dievčatá už v poločase vybudovali 20 bodový náskok a celkovo nakoniec vyhrali 80 : 38.

2020-01-26 MBK ST vs BK ASK Slavia TT zeny+jun zapas c.79 zapis

Mladšie mini cestovali za svojím súperom do Serede. Ako svedčia príspevky a komentáre na sociálnych sietiach, hral sa tam emočne nabitý zápas. Situácii neprospeli ani minimálne rozmery hracej plochy, keď sa dievčatá tlačili naozaj na malom priestore a nemohli rozvinúť kombinačne hru do šírky. Nakoniec sa však naše najmladšie hráčky so všetkými nástrahami aj s hernou aktivitou súperiek vysporiadali a presadili sa svojimi basketbalovými zručnosťami a bojovnosťou. Zo Serede si tak odniesli víťazstvo 75 : 40 a v zápase 3×3 14 : 6.

Naše mladšie žiačky odohrali súťažný zápas po 2 mesiacoch. Spôsobené to bolo presunutím zápasov s Nitrou a dlhými prestávkami. Našťastie sme boli na turnaji vo Švédsku, čo dievčatám veľmi pomohlo. Naším súperom boli Piešťanské Čajočky. Aj keď súper nebol v najsilnejšom zložení, naše dievčatá chceli odohrať kvalitné zápasy na hranici svojho maxima. Do prvého zápasu vleteli úžasne a či už v obrane alebo v útoku hrali presne to, čo mali nacvičené na tréningoch.
Od druhej štvrtiny striedali lepšie momenty s horším a súperovi sa miestami prispôsobovali.
Pred druhým zápasom boli pokyny trénera jasné – odohrať 32 minút naplno, disciplinovane. Za ten druhý zápas musime dievčatá naozaj pochváliť, lebo ho odohrali naozaj na vysokej úrovni. Predviedli veľa krásnych akcií, za ktoré ich náš početný fanklub odmenil potleskom. V oboch zápasoch hralo 13 dievčat a takmer každá sa presadila aj strelecky.
Dievčatám gratulujeme k vyhrám. V zápasoch teda zvíťazili 17 : 70 a 13 : 82.

Staršie žiačky cestovali v súťaži o 9.-14. miesto na východ Slovenska. V sobotu sa predstavili v Košiciach proti tímu Tydam Košice, ktorý štartuje mimo súťaž a hrá aj s o rok staršími dievčatami. Naše dievčatá v zápase podľahli vysoko 74  : 25 keď už v polčase prehrávali 37 : 14.

V nedeľu odohrali staršie žiačky zápas v Špišskej Novej Vsi. Tohto súpera dôverne poznáme, stretli sme sa s ním už v príprave. V tomto zápase si naše dievčatá schuti zastrieľali a zápas vyhrali 76 : 26.