Kadetky oplatili prehru Trnave

V sobotu 7.3.2020 nastúpili naše staršie mini v domácej hale proti dievčatám z Vrábľov.  Naše hráčky boli v tomto zápase papierovým favoritom. Naše súperky sú začiatočníčky, no my sme chceli tieto zápasy využiť na preskúšanie vecí, na ktorých  s trénermi pracujú počas tréningov. V prvom zápase sme sa trošku pomalšie rozbiehali, prehrávali sme dokonca 0 : 4, no potom sa náš stroj už rozbehol na plné obrátky. V polčase sme vyhrávali už 35 : 7. Samozrejme, boli tam aj chyby, čo je úplne normálne a bez nich to nejde. Dievčatá predviedli i krásne protiútoky. Potešila nás kolektívna hra a viaceré pekné individuálne akcie. Dokonca sme boli aj svedkami niektorých úspešných zakončení ľavou rukou z ľavej strany, čo ešte v tejto kategórii nie je pravidlom. Prvý zápas tak dievčatá vyhrali 61 : 11 a v druhom dosiahli 50 bodový rozdiel už na začiatku tretej tretiny a vyhrali 52 : 2. Každá hráčka sa v týchto zápasoch presadila aj bodovo, čo nás taktiež veľmi potešilo.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu.

Kadetky odohrali tento víkend len jeden zápas, súper z B. Bystrice v sobotu pre chorobu nepricestoval. V nedeľu nás čakal veľmi dôležitý zápas proti súperovi z Trnavy, ktorý si priniesol vynikajúcu formu z EGBL, nám opäť chýbala zranená T. Vandlíková,  a tak to aj  zo začiatku vyzeralo. Prvá štvrtina zápasu priniesla zbytočne stratené lopty, cez trnavský presing sme ani nevedeli prejsť na polovicu súpera a zabíjali nás rýchle protiútoky do našich košov. V útoku sme nedôrazne zakončovali. Tieto chyby nás v prvej štvrtine skoro zlomili a tak sme prehrávali už 26 : 9. V druhej štvrtine sme sa pomaličky dostávali do tempa ale súper si väčšinu času držal dvojciferné vedenie. V závere poločasu sme však 8 bodmi v rade dokázali znížiť na prijateľných 34 : 41.

V tretej štvrtine naše dievčatá ukázali úplný zvrat v zápase. Tak ako po niekoľkýkrát v sezóne, sa naše basketbalistky nepoložili a ukázali svoj charakter !!!  Útočili a bránili jedna za druhú. Ukázali, že lídra v družstve nemáme a ani nepotrebujeme. Každý zápas dokáže niekto potiahnuť a v tom spočíva sila tímu. Tentoraz to boli N. Vojteková a V. Kubinová ku ktorým sa rozhodujúcimi bodmi pridala aj Ema Vavrincová. Tieto 3 dievčatá zaznamenali za štvrtinu spoločne 27 bodov a náš tím dostali do vedenia 64 : 58 po tretej štvrtine. Keď v štvrtej štvrtine V. Kubinová dvoma trojkami po sebe natiahla vedenie na 77 : 65 bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. Samozrejme žiadny zápas sa nezaobíde bez strát, chýb v obrane, zlých rozhodnutí, netrafených striel a iných štatistických ukazovateľov, ale to by potom nebol ten správny adrenalín v žilách fanúšikov. Sme radi ako sme sa dokazali popasovať s touto situáciou a zápas dotiahnuť do víťazného konca 85 : 73.