Kadetky pokračujú vo víťaznej sérii

Naše kadetky U 2005 mali nabitý zápasový týždeň. V stredu 27.10.2021 cestovali do Trnavy na predohrávku /kvôli povinnostiam v EGBL/ za svojím tradičným súperom. V Trnave sa nikdy nehrá jednoducho a tentoraz nám chýbali viaceré hráčky, tak sme očakávali vyrovnaný priebeh. Už prvá štvrtina naznačila možný priebeh zápasu. Naše dievčatá začali odvážne a zaslúžili si skoré vedenie 8 : 2. Súper však vzápätí vyrovnal a až v závere štvrtiny sme sa dostali do vedenie 22 : 14. V druhej štvrtiny boli aktívnejšie Trnaváčky a šnúrou 13 : 0 sa dostali do polčasového vedenia 38 : 32. Tretia štvrtina bola úplne vyrovnaná a bodovo najchudobnejšia. V záverečnej štvrtine sa naopak nášmu tímu podarila šnúra 12 : 0 predovšetkým vďaka bodom M. Valovej, ktorá rozhodla o osude zápasu a konečnom víťazstve našich kadetiek 65 : 60. Viac info zo zápasu nájdete tu.

V sobotu 30.10.2021 cestoval tím kadetiek za outsiderom súťaže do Trenčína. Naše dievčatá odohrali svoj zápas bez zaváhania. Snaživé súperky prekonali v každej štvrtine výrazne a odviezli si víťazstvo 94 : 36. V nedeľu sme nastúpili proti rovnakému súperovi doma. Tentoraz sme už nehrali tak koncentrovane, v obrane sme boli nedôrazný a tak súper v druhej štvrtine dokázal uhrať vyrovnaný výsledok 15 : 15. V závere sa však naše dievčatá rozstrieľali a A. Vidová tak mohla prekonať záverečnou trojkou stovku. Výsledok 101 : 42 bol však pre súpera priaznivý a nedal dobrú známku našej obrannej činnosti. Viac info o zápase nájdete tu a tu.