Reštart súťaží pre naše dievčatá prebehol úspešne

Ako prvé po prerušení súťaže nastúpili na domácej palubovke staršie žiačky U2007 proti Seredi. Naše dievčatá pristúpili k zápasu zodpovedne, tréner T.Kačmarik, ktorý bol na lavičke po operácii achylovky, tím na súpera náležite pripravil a tak sa súperky nestíhali diviť. Po piatich minútach Sereď prehrávala 25 : 2, do zoznamu strelcov sa zapísala celá prvá päťka. Po prestriedaní sa priebeh hry vyrovnal a v druhej štvrtine sa snaživému súperovi podarilo vyrovnať hru. Po polčase 51 : 26 však v tretej štvrtine naše dievčatá pridali v obrane a rýchlymi a jednoduchými akciami vyhrali štvrtinu 24 : 2. Súper opakovane nedokázal ani prejsť s loptou cez polovicu a miestami pôsobil bezradne. V štvrtej štvrtine aj naše dievčatá z lavičky ukázali, že dokážu hrať dobrý basketbal a tak sa každej hráčke nášho tímu podarilo v zápase bodovať. Sereď, ktorej chýbali viaceré hráčky zo súpisky, si tak odviezla vysokú prehru 119 : 41.

MBK Stará Turá U2007

# Hráč Pozícia PTS MIN REB AST STL BLK 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF

0000000000000000000

V nedeľu nastúpil tím starších žiačok proti dievčatám z Trnavy. Na zápas sa prišiel pozrieť aj hlavný tréner Čajok P. Jankovič. Oproti sobote však nastúpilo v našich dresoch iné družstvo. Dievčatá v prvej štvrtine pôsobili zpomalene a ospalo, boli nedôrazné na doskoku, útočná tranzícia prebiehala krokom a streľba bola žalostná. Za všetko len úspešnosť TH za 1. polčas : 4/14. To už v prípravke asi mali lepšiu úspešnosť. Keďže však súpera trápili obdobné herné problémy, prvú štvrtinu sme vyhrali 13 : 7. V druhej štvrtine sa však náš tím prebral postupne k životu, pridal na dôraze a rýchlosti, a aj keď streľba bola stále slabá, začali naše dievčatá na palubovke výraznejšie dominovať. V polčase sme viedli 38 : 16. Aj v druhom polčase sa výkon našich dievčat stupňoval, viaceré hráčky sa však dostali do problémov s faulami a tak to museli potiahnuť dievčatá z lavičky. A aj keď herný prejav nedosiahol sobotňajšiu úroveň, na tím Trnavy to bohato stačilo. Výhra 94 : 33 bola napriek všetkým nedostatkom nakoniec zaslúžená. Na tomto zápase bolo vidieť, že pre naše aj súperove hráčky nie je vôbec jednoduché, po tak dlhej súťažnej prestávky opäť nabehnúť do zápasového kolotoča a odohrať náročné zápasy bez herného zakolísania. Za nasadenie a odvedený výkon si oba tímy zaslúžia pochvalu.

AŠK Slávia Trnava

Mladšie žiačky U 2009 pod vedením trénera M.Juríka nastúpili v nedeľu poobede proti ambicióznemu Slovanu. Priebeh prvej štvrtiny bol vyrovnaný, na dievčatách bolo vidieť, že majú za sebou dlhšiu hernú pauzu. Predovšetkým v obrane neboli dôrazné a umožňovali súperkám streľbu z pod koša aj útočný doskok. V druhej štvrtine však náš tím zlepšil obranu, bránil súpera po celej ploche ihriska a Slovanistky začali strácať lopty, čo sme dokázali využiť na rýchle protiútoky. Na doskoku sme sa však pod vlastným košom stále trápili. Po úseku 18 : 2 náš tím dosiahol 20 bodové polčasové vedenie. V tretej štvrtine sa obraz hry nezmenil. Súper sa nedokázal presadiť pod naším košom, dievčatá mali nepresnú streľbu a strácali priveľa lôpt. Naše hráčky bránili zodpovedne a hrali s chuťou a tak rozdiel v skóre narastal. Tretiu štvrtinu sme vyhrali 16 : 2 a o zápase bolo rozhodnuté. V štvrtej štvrtine sa tempo hry znížilo, hra sa vyrovnala a náš tím nakoniec vyhral zaslúžene 68 : 34.

Do druhého zápasu išli Slovanistky už citelne unavené. Naša nátlaková hra im robila čím ďalej tým väčšie problémy. V prvej štvrtine tak netrafili do nášho koša ani raz a polčasový stav 41 : 4 hovorí za všetko. Do druhého polčasu už nenastúpila K. Minarechová, ktorá sa v prvom zápase nepríjemne narazila, ale ostatné dievčatá ju dokázali nahradiť. Zahrali si tak všetky hráčky bolo vidieť že sa basketbalom bavia. V druhom zápase sme tak zaznamenali ďalšie víťazstvo, tento raz 68 : 13.

Naše tímy starších aj mladších žiačok sú tak v svojich súťažiach naďalej bez prehry.