Naše tímy tento víkend s bilanciou 7:1

Víkendový dátum 23.-24.4.2022 asi mnohým z tímu našich junioriek zostane nadlho v pamäti. Družstvo U2003 malo v pláne cestu do Košíc, kde naň čakali súperi z najsilnejších v tohtoročnej súťaži 1 ligy žien. V sobotu sa naše dievčatá pod vedením zastupujúcej trénerky T. Moravčíkovej stretli s tímom Young Angels U19 pod vedením trénera D. Jendrichovského. Keďže domáci zápas s týmto tímom sme v oslabenom zložení / bez T.Vandlíkovej, T. Kraislovej a M. Valovej/ nezvládli a vysoko prehrali 94 : 60, nemali sme napriek doplnenej zostave veľké očakávania. Naše dievčatá to však videli inak. Od začiatku nemali pred súperom žiadny rešpekt, napriek výškovej prevahe Košičaniek aktívne bránili, zdvojovali podkošové hráčky súpera a vytvárali silný tlak na rozohrávku. Napriek tomu sa súper dokázal presadzovať predovšetkým v podkošovom priestore, ale stále sme dokázali držať s ním krok. Predovšetkým spomínaná trojica Tete, Sisa a Megy boli na neudržanie. T. Kraislová strávila na ihrisku 37 minút, zaznamenala 15 bodov a 7 asistencií, T. Vandlíková za 35 minút 17 bodov, 16 doskokov a 10 ziskov. Všetky dievčatá v tíme však vyčnievali svojim nasadením a odhodlaním a tak po prvej štvrtine bol stav vyrovnaný 20 : 20. V druhej štvrtine sme dokázali Košiciam ujsť na 8 bodov, ale do konca polčasu súper znížil náš náskok na 2 body 35 : 33. V tretej štvrtine sa tímy striedali vo vedení, až to zobrala na seba M.Valová a aj jej 7 bodov / z celkovo 15/ v tejto štvrtine nám zabezpečilo stav 51 : 46. Vo štvrtej štvrtine sme si stále udržiavali mierne vedenie, aj keď súper zvýšil agresivitu a tlak v obrane, podarilo sa nám 4 trojkami Košičanky stále držať na dištanc. Aj keď sme sa nevyhli nepresnostiam, vysokým nasadením a kolektívnou hrou sme dokázali tieto nedostatky vymazať a vybojovať cenné víťazstvo s juniorkami YA 71 : 65.

Young Angels 2003 KE

0000000000000000000

MBK Stará Turá U2003

# Hráč Pozícia PTS MIN REB AST STL BLK 2PM 2PA 2P% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF
 Totálnej 71200014251225143.161735.391560.08221415

Po náročnom sobotnom zápase juniorky nastúpili v nedeľu ráno proti tímu YA U23, ako inak, s kaučom D. Jendrichovským. Tohto súpera sme doma dokázali zdolať a tak sme si verili aj dnes. Na našich dievčatách bola vidieť asi mentálna únava zo soboty, pričom súper bol oddýchnutý, nakoľko náš tím v súťaži nemá dvojičku. Košičanky sa do nás zahrýzli a naše hráčky sa nevyhli viacerým chybám v obrane i v útoku. Prvú štvrtinu sme tak prehrali 20 : 14. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, aj keď t Vandlíková a T. Kraislová pôsobili na ihrisku stále nekoncentrovane. V tomto zápase však bodovo potiahli hlavne E. Eliášová s 13 bodmi a V. Kubinová s 15 bodmi. Po polčase, ktorý bol za stavu 26 : 31 sa pridala aj T. Vandlíková a tak sa Košičanky už nestačili diviť. 4 trojkami v 3 štvrtine sme strhli vedenie na svoju stranu ale súper sa nevzdával. Atmosféra bola nabitá a kouč Košičaniek stále nervóznejší. Naše dievčatá sa však herne vrátili ku svojmu výkonu zo soboty, zagresívnili obranu a nedávali súperkám dýchať. Výborným kolektívnym výkonom po 3 štvrtine viedli 48 : 42. Vo štvrtej štvrtine náš tím pokračoval v tvrdej obrane a tak súper dostával príležitosti z čiary trestného hodu. Nervózne Košičanky však v záverečnej štvrtine zahodili 8 trestných hodov zo 14 a tak si naše dievčatá svoj náskok postrážili a senzačne vyhrali aj druhý zápas 64 : 57. Ku Košickému výkonu gratulujeme celému tímu. Viac o zápase tu. Foto zo zápasov nájdete tu.

Staršie žiačky U2007 v sobotu cestovali do B. Bystrice pod vedením trénera T. Kačmarika. Po zranení sa vrátila do tímu aj R. Šarayová tak sme po dlhšom čase hrali kompletní. S týmto tímom sme na domácej palubovke vyhrali výrazným rozdielom. Preto naše hráčky pristúpili k zápasu trochu nekoncentrovane a snaživý súper toho hneď využil. Už po prvej štvrtine sme prehrávali 18 : 11. V druhej štvrtine sme zlepšili obranu, ale stále sme zahadzovali aj dobré strelecké príležitosti a organizácia hry bola podpriemerná. Na začiatku 3 štvrtiny sa súper dostal do dvojciferného vedenia 32 : 21 a situácia začínala byť hrozivá. Našťastie sa v tom okamžiku naše dievčatá spamätali, zabrali v obrane a v priebehu niekoľkých minút vyrovnali stav na 36 : 36. Na začiatku 4 štvrtiny sme sa prvý krát dostali do vedenia zásluhou P. Nemečkovej 40 : 39. Toto tesné vedenie už sme potom do konca zápasu nepustili z ruky a nakoniec sme tento zápas vyhrali 52 : 47. Najviac bolo na ihrisku vidieť R. Šakrayovú, ktorá za 36 minút prispela 19 bodmi a D. Daňovú, ktorá prispela za 35 minút 16 bodmi avšak potrebovala na to až 18 pokusov poľa a 10 trestných hodov. Mrzí však, že tréner nemohol zapojiť do zápasu všetky hráčky vzhľadom na vývoj stretnutia. Viac info o zápase tu

V nedeľu sa staršie žiačky predstavili u tradičného súpera v Piešťanoch. Dúfali sme, že tento zápas bude mať z našej strany hladší priebeh ako v Bystrici, aj preto, že Piešťany nastúpili len so 7 hráčkami, ale začiatok tomu nenapovedal. Hrali sme nedôsledne v obrane, často sme boli u súpera neskoro, čo viedlo k faulom a trestným hodom súpera. V útoku sme hrali nekoncentrovane a tak sme prvú štvrtinu prehrali 11 : 12. Ale súper tiež nemal svoj deň, jeho kombinácie viazli a tak v druhej štvrtine dával body len z trestných hodov, ktoré vznikli našou nedisciplinovanosťou. Naša zlepšená streľba v závere štvrtiny nám pomohla si vybudovať do polčasu mierny náskok 27 : 18. Nazačiatku tretej štvrtiny sme sa dokázali trhákom dostať do vedenia 40 : 20, ale opätovná strata koncentrácie vrátila do konca štvrtiny súpera do hry na 42 : 34. Takto sme sa s Piešťanmi naťahovali až do polovice 4 štvrtiny za stavu 56 : 48.tam sa nám podarilo od súpera odpútať na 16 bodov a zápas nakoniec vyhrať 67 : 52. Napriek víťazstvu herný prejav tímu stále zaostáva za očakávaním a na silnejších súperov tento výkon nebude stačiť. Foto zo zápasu nájdete tu. Viac o zápase tu

Naše mladšie žiačky cestovali pod vedením trénera M. Juríka do Ivanky pri Dunaji. Na miestnu telocvičňu nemáme moc dobré spomienky, nášmu spôsobu hry stiesnený priestor nevyhovuje a súper ho dokáže na plno využiť. Náš tréner v tejto kategórii uprednostňuje v prvom poločase hru na 2 päťky. V prvej štvrtine sa napriek tomu hrala vyrovnaná hra a tímy sa striedali vo vedení. V druhej štvrtine však náš tím dobrou obranou súpera zaskočil a bodmi T. Pobočíkovej a K. Minarechovej sa dostal do dvojciferného vedenia do konca polčasu 20 : 36. Súper sa však nevzdal, my sme stratili koncentráciu a Ivanka začala postupne z nášho náskoku v 3 štvrtine ukrajovať. Za chvíľu to bola 40 : 30 a potom ako sme nepremenili 4 šestky v rade 42 : 32. Taký vlažný výkon v útoku a deravá obrana z našej strany pokračovali aj v 4 štvrtine a tak naše víťazstvo 53 : 51 zachránil až konečný hvizd rozhodcu. Do druhého zápasu dievčatá nastúpili s odhodlaní odčiniť dojem z druhého polčasu. Agresívnejšie bránili, aj keď niekedy s faulmi ale dokázali si v prvej štvrtine vybojovať vedenie 16 : 12. V druhej štvrtine sa ale pomaly vrátili o späť do prvého zápasu a súper postupne preberal iniciatívu. V polčase sme ešte viedli 24 : 21, v tretej štvrtine sme náskok navýšila na 5 bodov pri stave 28 : 23, ale pred koncom štvrtiny sa súper dostal opätovne do vedenia 33 : 32. Na začiatku 4 štvrtiny sme ešte viedli 38 : 37 ale vtedy prišla naša kríza, súper dal 9 bodov v rade a tým definitívne zápas strhol na svoju stranu. Naše dievčatá už nedokázali sa z toho spamätať a prehrali 42 : 48.

Naše najmladšie, kategória U2011, vyrazili na svoje súťažné zápasy v sobotu do Nitry pod vedením asistenta trénera Kuchareka. Na zápas cestovalo 11 dievčat, takže tréner si nemohol dovoliť žiadne veľké striedania a pre dievčatá to bolo náročné, keďže súper mal k dispozícii až 18 hráčok. Napriek tomu sme vstúpili do zápasu s veľkou energiou, súper sa nevedel presadiť pod naším košom a tak skóre narastalo len na našej strane. Hral sa typický minibasketbal, bez väčších kombinácií, takže sa presadzovala v prvej päťke hlavne S. Malá a v druhej päťke N.Bartalová a S.Stratilová. Druhý zápas v Nitre však vyzeral už inak. V prvom polčase naše dievčatá ešte pôsobili dominantne a vypracovali si do polčasu 18 bodový náskok, v druhom polčase im však evidentne dochádzali sily a súper zacítil šancu a osmelil sa. Nakoniec to ale dievčatá zvládli a oba zápasy vyhrali 21 : 64 a 44 : 49. Dievčatám k úspechu gratulujeme.