Výsledky našich tímov v záverečných fázach súťaží

Cez víkend 13.-15.mája 2022 absolvovali naše kadetky U2005 3 súťažné zápasy. Najprv v piatok dohrávku s YA Košice U17. Zápas bol od začiatku vyrovnaný, tímy sa striedali vo vedení a až v závere prvého poločasu si Košice 2 trojkami vybojovali mierny náskok 30 : 34. Na začiatku tretej štvrtiny naše dievčatá ešte dokázali otočiť na 39 : 36, ale potom súper šnúrou 13 : 0 zvrátil chod zápasu a na začiatku štvrtej štvrtiny sa dostal do 11 bodového vedenia. Naše dievčatá ešte v závere zápasu sťahovali, ale na zvrat v zápase už to nestačilo.

V sobotu kadetky privítali druhý košický tím, CBK. S týmto tímom sa dôkladne poznáme, v Košiciach sme po zlom výkone prehrali o 21 bodov. Tentoraz naše dievčatá držali so súperom od začiatku krok, v závere prvej štvrtiny šli do vedenia 16 : 13. V druhej štvrtine sme videli výborný výkon našich dievčat, hlavne v obrane dokázali odstaviť vysoké pivotky súpera a vytvárali tlak na rozohrávku. V útoku nám išla streľba za 3 a tak sme v polčase prekvapivo viedli 34 : 18. Súper aj v druhom poločase hral pod svoje možnosti a tak sme naše vedenie dokázali ešte navýšiť a nakoniec sme oplatili CBK prehru z Košíc a vyhrali 56 : 34.

A do tretice nastúpili naše kadetky proti košickému celku z Čane. Tento súper bol výkonnostne najslabší z 3 košických tímov a naše dievčatá od začiatku preukazovali svoju hernú prevahu. Do zápasu nastúpili aj pendlujúce staršie žiačky a tréner mohol prestriedať všetky hráčky. V polčase už bolo o zápase rozhodnuté, keď sme viedli 48 : 24. V tretej štvrtine sa Čaňa ešte vschopila a znížila náš náskok, záverečnú štvrtinu však naše hráčky zahrali opäť výborne, vyhrali ju 22 : 4 a celý zápas presvedčivo 81 : 45.

Ešte krátke info zo zápasu kadetiek so štvrtým košickým tímom, YA Košice U16, ktorý sa uskutočnil 6.5.2022 na Starej Turej. Toto stretnutie bolo od začiatku veľmi vyrovnané. Tímy sa striedali v prvom polčase vo vedení a žiadny si nedokázal vytvoriť vyššie vedenie ako o pár bodov. Najväčšie problémy nášmu tímu robila pivotka Košíc K. Šedivá s 20 bodmi. Po polčasse Košice viedli 34 : 38 ale naše dievčatá v druhom polčase tento náskok stiahli a v 4 štvrtine sa dostali aj do vedenia 59 : 58 a tesne pred koncom 63 : 62. Výsledok však dvomi šestkami v prospech Košíc v posledných sekundách otočila K. Šedivá a tak po dobrom výkone naše kadetky podľahli 63 : 64.

Kadetky tak pred poslednými 2 zápasmi v Košiciach sú v tabuľke na 3. mieste. Zápas s Ružomberkom sa neodohrá z dôvodu nedostatku hráčok Ružomberka a bude skontumovaný.

8BA Čaňa1211158483813

V sobotu 14.5. cestovali naše žiačky U2008 pod vedením trénera M.Juríka do Bratislavy na palubovku Slovana. prvá štvrtina sa začala opatrne, oba tímy nedokázali premeniť strelecké príležitosti. V druhej štvrtine sa situácia zlepšila a Slovan sa dostal do mierneho vedenia 19 : 16. V tretej štvrtine sa podarilo Slovanistkám vývoj zápasu zlomiť a vypracovať si dvojciferné vedenie 37 : 22. V závere už naše dievčatá nedokázali vzdorovať a nakoniec prehrali výrazne 52 : 28. V druhom zápase sa Slovan rozbehol už od začiatku. Už prvú štvrtinu vyhral 18 : 6 a následne navyšoval svoj náskok. Naaše dievčatá mali problém so streľbou a nepremenili aj viaceré trestné hody a nakoniec prehrali 64 : 39.

Priebežná tabuľka súťaže Žiačky U14, skupina Západ bez družstiev MS :

1BK Slovan Bratislava A1414091949628
2ŠBK Šamorín1410486651624
3Piešťanské Čajočky167969876423
4MBK Stará Turá123952066915
5Lokomotíva Sereď1201235291012

Staršie mini U2010 cestovali tiež do Bratislavy na zápas s Ibasom. Súper má vo svojom kádri viaceré staršie dievčatá a tak jeho prevaha bola od začiatku prvého zápasu viditeľná. Napriek tomu sa naším dievčatám podarilo uspieť v tretej štvrtine, keď zaznamenali 10 bodov, celkovo však zápas prehrali 39 : 17. V druhom zápase bol priebeh podobný. Ibas mal prevahu, ale napriek tomu sme opäť vyhrali tretiu štvrtinu, tentoraz s 12 bodmi. Konečný výsledok bol pre súpera 42 : 18.

Priebežná tabuľka súťaže Staršie minižiačky U12, skupina Západ bez družstiev MS: