Správa o výsledkoch z víkendu 5. – 6.11.2022

V sobotu ako prvý nastúpil doma na svoj súťažný zápas proti Ivanke tím U23. Naše dievčatá s trénerom T. Kačmarikom aj bez 3 hráčok predviedli energický výkon, keď súper dokázal odolávať len do polovice druhej štvrtiny. Za stavu 20 : 20 sa však naše dievčatá bodovo presadili a v polčase už viedli 36 : 24. V tretej štvrtine po streleckej sérii 7 bodov v rade od Saši Chovaníkovej sa dostali už do 20 bodového vedenia. Zo zápasu si odniesli zaslúžené víťazstvo 76 : 41.

Poobede nastúpili mladšie mini U11 s trénerkou T. Moravčíkovou v Diplomat Aréne proti svojim súperkám z Piešťan. V prvom zápase sa naše dievčatá ešte hľadali na ihrisku. V polčase prehrávali o 6 bodov, druhá časť zápasu im však ušla a po bojovnom výkone prehrali 36 : 64. V druhom zápase to s našimi najmladšími tiež nevyzeralo dobre, prvú štvrtinu prehrali vysoko 0 : 18. Následne sa však spamätali, postupne sťahovali náskok súpera a vo 4 štvrtine zápas otočili vo svoj prospech. Zaznamenali tak prvé víťazstvo na súperovej palubovke 47 : 35 a zaslúžia si veľkú pochvalu, že zápas po nepriaznivom vývoji nevzdali a bojovali až do konca.

Podvečer nastúpili v Piešťanoch aj staršie žiačky U15 pod vedením trénerky N. Kontinovej. Naše dievčatá vstúpili do zápasu bez energie, priestor na palubovke od začiatku prenechali súperovi, ktorý ponúknutú šancu patrične využil. Pred koncom prvej štvrtiny viedol už 2 : 18 a vyzeralo to na katastrofu. Druhá štvrtina vyzerala obdobne a tak polčasový výsledok 13 : 41 hovorí za všetko. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale náš tím určite nepodal svoj optimálny výkon a tak si z Piešťan odviezol vysokú porážku 41 : 79. Dievčatá tak získali dobrý obraz toho, na čom musia s trénermi ešte zapracovať.

V nedeľu odohrali svoj druhý zápas staršie žiačky proti Trnave. Aj tu sa trápili v útoku, keď nevedeli preniknúť do podkošového priestoru a kôš obstreľovali z diaľky s malou úspešnosťou. Z 51 striel sme tak za zápas premenili len 15. Problém sme mali aj na doskoku, keď sme zaznamenali iba 15 doskokov v zápase. Naopak, Trnaváčky dokázali po doskoku zakladať rýchle protiútoky a z nich získavali ľahké body. Už v polovici druhej štvrtiny tak Trnava viedla 12 : 30 a toto vedenie si následne udržala až do konca zápasu. Naše dievčatá tak po nevýraznom výkone prehrali 45 : 66.

V nedeľu odohrali svoj druhý zápas aj juniorky. Doplnenej zostave o T. Kraislovú a N. Taušovú dokázal aktívny Slovan vzdorovať len do začiatku druhej štvrtiny za stavu 14 : 14. Tak ako v sobotu sa cca po 15 minútach naše dievčatá rozbehli a 15 bodmi v rade sa dostali do výraznejšieho vedenia. V tretej štvrtine si bodovú šnúru zopakovali, tentoraz bola 17 bodová a o výsledku zápasu bolo rozhodnuté. Nakoniec si Slovan odviezol porážku 65 : 25, keď nás potešila hlavne úspešná obrana nášho tímu v zápase. Fotoalbum zo zápasov nájdete tu