V Trnave víťazstvo starších mini, doma víťazstvo kadetiek s Trnavou

Tím starších minižiačok U2011, zložený z Myjaváčok a Turaniek, vycestoval na svoje súťažné zápasy v sobotu 12.11.2022 pod vedením trénerky T. Moravčíkovej do Trnavy. S týmto tradičným súperom sme sa stretli aj v príprave a tak sme čakali, aký pokrok bude vidieť na našom tíme o 2 mesiacoch. Naše dievčatá sa v prvej štvrtine ťažšie rozbiehali a Trnava nám predviedla svoju silu. V prvej štvrtine už viedla o skoro 20 bodov. Po striedaní pätiek sa však situácia radikálne zmenila. Celá päťka na čele s N. Foltínovou bojovala o každú loptu, súperovi dovolila zaznamenať len 3 body a otočila vývoj zápasu na polčasových 33 : 29 v náš prospech. Trnava však tak isto chcela tento zápas vyhrať a v druhom polčase tuho vybojovalo späť vedenie v zápase. Po tretej štvrtine viedla 40 : 48 a a v polovici štvrtej štvrtiny už 47 : 58. Od tohto momentu však Trnava ako keby odišla do šatne a na ihrisku dominoval náš tím. Šnúrou 14 : 0 v závere otočil zápas a vybojoval cenné víťazstvo 61 : 58. Fotogaléria zo zápasu je tu.

V druhom zápase urobia naša trénerka taktické zmeny a prejavilo sa to dvojznačne. Prvú štvrtinu sme vyhrali 22 : 10 ale v druhej sme podľahli aktívne hrajúcej Trnave 4 : 23. Aj keď sme v tretej štvrtine dokázali znížiť na 46 : 48, v záverečnej štvrtine už sme na rozbehnutého súpera nestačili a v druhom zápase sme podľahli 49 : 64. Dievčatám však patrí za predvedené výkony proti favoritovi súťaže regiónu Západ veľká pochvala.

V sobotu nastúpili naše kadetky U2006 pod vedením uzdraveného trénera M. Juríka na domácej palubovke proti tímu Serede. Aj keď na našich dievčatách bola na ich hernom prejave cítiť dlhšia absencia trénera, nasadením a bojovnosťou sa snažili tieto nedostatky vykompenzovať. Rýchlo si vybojovali dvojciferný náskok a aj keď sa Sereď nevzdávala a kládla húževnatý odpor, v polčase sme viedli už 48 : 30. V tretej štvrtine sme ešte pritvrdili obranu a tak sme sa dostali do viac ako 30 bodového vedenia. V tomto zápase mal náš tím celkovo 38 ziskov, najaktívnejšie v tomto smere boli A. Vidová a D. Uhlíková, ktoré rozohrávačkám Serede nedávali dýchať. Aj keď sme v závere v obrane poľavili, A. Vidová v samom závere dosiahla 100 bodovú hranicu a v nedeľu boli koláče 🙂 Naše víťazstvo 100 : 59 bolo úplne zaslúžené.

V nedeľu nastúpili kadetky doma proti Trnave. Trnava pricestovala oslabená, celkovo len s 8 hráčkami. Naše dievčatá však od začiatku súpera vôbec nešetrili. Po 8 minútach svietilo na tabuli skóre 22 : 4 a diváci mali dojem, že Trnava neprejde ani cez polovicu. Táto naša nepriedyšná obrana však nevydržala večne a Trnaváčky nie sú z tých, ktoré by po prvej štvrtine zabalili zápas. Naše dievčatá sa príliš skoro uspokojili a Trnaváčky sa postupne dostávali späť do zápasu. V polčase tak bol stav 34 : 22 a o zápase vôbec nebolo rozhodnuté. V tretej štvrtine však bol náš tím aktívnejší a rýchlo si vybojoval 20 bodové vedenie 50 : 30. Toto vedenie aj po prestriedaní naše hráčky viac menej udržiavali a nakoniec si vybojovali víťazstvo 72 : 47. Trnavské hráčky si za svoju odolnosť a nasadenie dnes zaslúžili uznanie. Víťazstvo však zostalo doma a aj keď okrem prvej štvrtiny naša hra nepôsobila veľmi presvedčivo, dievčatá si určite uvedomia, že nasadenie a energiu treba do zápasu dávať v každej minúte stretnutia.