Presvedčivé víťazstvo kadetiek s Piešťanmi

Vo štvrtok 17.11.2022 predohrávali kadetky svoje decembrové súťažné stretnutie s BKM Piešťany, nakoľko cestujú 1.decembra do Rigy na ďalší turnaj EGBL U18. Tím pod vedením trénera M. Juríka vstúpil do zápasu bez rešpektu, dobre bránil súperovu rozohrávku a do konca 1. štvrtiny si vybojoval náskok 15 : 6. V druhej štvrtine však naša koncentrácia poľavila a piešťanské pivotky sa začali viac presadzovať pod naším košom. Stiahli tak na rozdiel 5 bodov, ale naše hráčky opäť zabrali, tentoraz využili statickú obranu súpera a v závere polčasu natiahli svoj náskok na 30 : 18. V tretej štvrtine náš tím predviedol ukážkovú nátlakovú obranu, súperky vlastne k ničomu nepustil, opakovane Piešťanom vypršal 24 sekundový limit na útok. Z kvalitnej obrany vznikali aj v útoku dobré strelecké pozície, súper prakticky nebránil našu trojkovú streľbu, a keďže tá sa nám darila s 30% úspešnosťou, vyhrali sme túto štvrtinu 27 : 5 a prakticky sme rozhodli o zápase. V záverečnej štvrtine dal tréner príležitosť všetkým hráčkam z lavičky a tak sme nakoniec zaznamenali výrazné víťazstvo 71 : 28. Fotogalériu zo zápasu nájdete tu .