Na turnaji v Rige naša U18 po 3 výhrach a 2 prehrách na 6. mieste

Po 2 víťazstvách z piatka nastúpil náš tím na svoj tretí zápas v skupine proti holandskému družstvu Orange Lions. Na prvom turnaji sme s týmto tímom prehrali a tak sme vedeli že sa jedná o ťažkého súpera. Opäť sme mali nekoncentrovaný a bezzubý vstup do zápasu, ako sa už na tomto turnaji stalo skoro pravidlom. Súper sa rýchlo dostal do 8 bodového vedenia, ktoré si dokázal udržiavať. Nás trápila opäť presnosť streľby, zahadzovali sme aj vyložené strelecké pozície. Celkovo sme z poľa vystrelili 62 striel, ale len 17 sme premenili a k tomu pribudlo aj 12 zahodených šestiek. V druhej štvrtine sme však dokázali aktívnou obranou získavať lopty a pomaly sme sťahovali náskok Holanďaniek na rozdiel 1 bodu, ale do konca polčasu sa súper dostal na stav 25 : 31. Do druhého polčasu sme vstúpili s väčšou energiou hlavne vďaka A. Školkovej a v polovici tretej štvrtiny sme po trojke D. Uhlíkovej vyrovnali na 36 : 36. Do konca štvrtiny nám súper odskočil opäť na 5 bodov a v záverečnej štvrtine sme nemali dosť síl na zvrat a tak sme v tomto náročnom zápase prehrali 47 : 54. Pre horšie skóre medzi tromi tímami, ktoré dosiahli v skupine 2 víťazstvá a 1 prehru, sme obsadili v skupine nakoniec 3. priečku a nepostúpili do finálovej štvorky.

V sobotu poobede nás tak načakal najslabší súper na turnaji – estónska Academy Kalev. Opäť sme zaspali prvú štvrtinu, hrali sme bez energie a naša organizácia hry nespĺňala kritériá tejto úrovne. Súper tak dokázal vyhrať prvú štvrtinu 6 : 8. V druhej štvrtine sa naše dievčatá naštartovali konečne k výkonu, ktorý od nich očakávame. Štvrtinu vyhrali 22 : 3 a ukázali, že basketbal hrať vedia. Ani v druhom polčase súpera skoro k ničomu nepustili a zápas zaslúžene vyhrali 62 : 21, keď na ihrisku dostali väčší priestor aj hráčky z lavičky.

Na nedeľný zápas o 5. miesto sme nastúpili proti lotyšskému tímu Jugla. Pre súperov to bol 5 zápas v poradí a tak sa dalo čakať, že hráčky už budú mať ťažké nohy. Verili sme, že naše dievčatá nájdu v sebe ešte dostatok síl, aby tento zápas zvládli, ale nepodarilo sa im to. Opäť sme mali zlý začiatok. V prvej štvrtine sme dali len chudobné 4 body potom, čo sme zahodili aj tie najlepšie príležitosti. Súper tak viedol po prvej štvrtine 4 : 10. V druhej štvrtine sme do hry dali viac nasadenia a dynamiky, ale stále nám chýbala organizácia v útoku a disciplína v obrane. Súper tak dokázal odskočiť na 4 : 15 a už to začalo s nami vyzerať zle. Aj keď sme stiahli postupne na rozdiel 2 bodov, Lotyšky do polčasu odskočili na 19 : 28. Po prestávke sa náš tím rozhodol, že sa chce o výsledok ešte pobiť a rýchlo stiahol na 26 : 28. Súper však dokázal odpovedať a necelú minútu pred koncom štvrtiny bol stav opäť na rozdiel jedného koša 33 : 35. Záverečnú štvrtinu sme však nezvládli. Hlavne sme kopili hrubé chyby v obrane a súper v polovici záverečnej štvrtiny viedol o priepastných 15 bodov. V samotnom závere sme dokázali ešte výsledok skorigovať na konečných 49 : 54, ale na konečnej prehre to už nič nezmenilo. Dievčatá si zaslúžia uznanie, že dokázali bojovať až do záverečného hvizdu, bez udržania koncentrácie a disciplíny počas celého zápasu však nemôžu v ťažkej konkurencii uspieť. Že to niekedy dokážu, ukázali v niektorých zápasoch alebo ich čiastkových úsekoch, ale tento ich výkon musí byť stabilnejší.