U18 vo finále turnaja EGBL v Tallinne

Náš tím U18 sa na ťažkom turnaji EGBL prebojoval do nedeľného finále. Naše dievčatá si najprv po 2 víťazstvách v skupine s TTP Riga a litovskou reprezentáciou U16 predčasne vybojovali účasť v semifinále. Predovšetkým zápas s litovskými dievčatami bol nabitý energiou. Bojovalo sa o každú loptu a naše dievčatá si dokázali po prvej štvrtine vybudovať až 10 bodový náskok, do polčasu však súperky stiahli rozdiel na 2 body a po prestávke vyrovnali na 35 : 35. Naše dievčatá sa však otriasli a postupne opäť zvyšovali svoj náskok až k víťazstvu 60 : 45. V záverečnom stretnutí skupiny sme podľahli estónskemu tímu Audientes o 10 bodov po vyrovnanom polčase, tréner však šetril kľúčové hráčky na semifinále, v ktorom sme sa streli s Lotyškami z Jugla Riga. Tento zápas sme začali skvele, dievčatá koncentrovane bránili a premieňali útočné situácie 1:1. Po prvej štvrtine sme tak viedli 24 : 8. Následne sa hra vyrovnala, ale udržiavali sme si stále dvojciferné vedenie. 4 minúty pred koncom súperky stiahli rozdiel na 9 bodov a 1 minútu pred koncom na 8 bodov, ale naše dievčatá si víťazstvo a postup do finále postrážili. Okrem účasti vo finále tohto turnaja si naše dievčatá týmto úspechom zabezpečili aj účasť na záverečnom turnaji Final Four EGBL a naplnili tak predsezónny cieľ. Gratulujeme a držíme dievčatám v nedeľnom finále palce. Viac info nájdete tu