Stará Turá
Posledná aktualizácia: 29.7.2010 14:00

15.9.2009

Cez víkend 3-krát zlato pre MBK Stará Turá

Príprava je v plnom prúde, o dva týždne už niektorým družstvám začínajú majstrovské zápasy a tak predchádzajúci víkend, 11. – 13.9.2009, využili tri družstvá na posledné dolaďovanie formy.

Minibasketbalistky v Pardubiciach.

Mladšie minibasketbalistky MBK Stará Turá odcestovali v dňoch 11. - 13.9.2009 na svoje prvé stretnutia v tejto sezóne na turnaj do Pardubíc. Zohrali celkom 5 stretnutí s družstvami z Českej republiky.
Vylosovanie nám prialo, nakoľko prvé tri stretnutia boli zo slabšími súpermi /Slovanka Praha, Pardubice „B“ a „C“/ a tak mali hráčky možnosť sa trocha rozohrať a príležitosť dostali všetky hráčky.
V posledných dvoch zápasoch sa už bojovalo o medaily. Najskôr družstvo Českej Lípy vyrukovalo doslova z nevyberanými prostriedkami, čo však od druhej štvrtiny už naše družstvo zvládlo a po prehratej prvej štvrtine 6:14 nakoniec vyhralo 57:26, keď sa prejavila lepšia technická vyspelosť a tiež strelecká schopnosť nášho družstva. Finále potom prebiehalo v športovom duchu s domácim „A“ družstvom za sústavného povzbudzovania plnej telocvične. Stretnutie bolo mimoriadne dramatické a malo na začiatok sezóny solídnu úroveň. Družstvá sa striedali vo vedení, prehrávali sme 0:8, vyrovnali na 11:11, viedli 17:11 a 21:17 a polčas skončil 21:21. V druhom polčase sme sa ujali vedenia 27:23, domáce ešte znížili na 31:29 a záver vďaka výbornej obrane už jednoznačne vyznel na veľkú radosť všetkých hráčok v náš prospech 56:42.

Ďalšie výsledky:
MBK Stará Turá – Slovanka Praha 101:12
MBK Stará Turá – Pardubice „B“ 90:4
MBK Stará Turá – Pardubice „C“ 77:13

Za najužitočnejšiu hráčku družstva bola vyhlásená T. Machajdíková, v najlepšej päťke turnaja S. Košarišťanová a S. Majtásová, ktorá sa stala aj najlepšou strelkyňou turnaja.

Zlaté medaily a pohár s diplomom za prvé miesto tak putovali na Starú Turú.

Zloženie družstva:
S. Košarišťanová, S. Novomestská, B. Bandurčinová, K. Miklášová, L. Kovárová, T. Moravčíková, A. Moravčíková, P. Melicherová, S. Majtásová, K. Dlhá, G. Bačová, T. Machajdíková, N. Mozoláková, L. Gregorová, L. Manďáková, tréneri K. Šustíková a M. Šustík a vedúci družstva J. Machajdík.

Konečné umiestnenie: 1. MBK Stará Turá
2. Pardubica "A"
3. Česká Lípa
4. Pardubica "B"
5. Slovanka Praha
6. Pardubice "C"

V nasledujúcej tabuľke sú uvedené výsledky všetkých zápasov.

Tubanak 2009, Kyjov 11. - 13.9.2009, mladšie žiačky

Ďalší predĺžený športový víkend sme absolvovali v Kyjove. Družstvo mladších žiačok išlo na turnaj značne oslabené o štyri hráčky. Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev. Jiskra Kyjov, BK Strakonice, Valosun Brno, BA Sparta Praha, OSK Olomouc, Sokol Lanžhot, MBK Stará Turá a Lokomotiva Sereď.
Turnaj bol rozdelený na dve skupiny. Očakával som väčšie problémy, či už s postupom, alebo celkovo hrou vo finále. Na tomto turnaji dostali dostatok priestoru aj hráčky, ktoré nedostavajú počas ťažších zápasov toľko možností. Preto beriem veľmi pozitívne aj takýto turnaj. Dievčatá ma ďalej presvedčili , že chcú a vedia hrať. Mali sme aj čierne chvíle čo sa týka hry, ale vyjadrujem celkovú spokojnosť ani nie tak z toho, že sme skončili na prvom mieste, ale poučenie sa a uvedomenie si vlastných chýb. Dúfam, že nám to pomôže do začínajúcej sezóny.

Tubanak 2009, Kyjov 11. - 13.9.2009, staršie žiačky

Tretie zlato za víkend pre MBK Stará Turá vybojovali staršie žiačky. Tie svoju skupinu v Kyjove začali víťazstvom 50:34 nad Žďárom nad Sázavou piatok večer. V sobotu ráno ich potom čakal najťažší zápas v skupine so Strakonicami, keď päť minút pred koncom prehrávali o 17 bodov. Zápas, ktorý kaučoval Radko Nedorost, vyzeral byť prehraný. Strakonice boli dobré. Tréner sa ale nevzdal a pokúsil sa z našich hráčok vytlačiť to, čo oni dobre vedia. Nemožné sa stalo skutočnosťou a posledných päť minút zápasu naše dievčatá vyhrali 22:1 a tým otočili celkový stav vo svoj prospech. Vyhrali 45:41.
V ďalšom zápase zdolali Prostějov 60:25 a Valosun Brno "B" 66:47, aby v nedeľnom finále zohrali vyrovnaný zápas s Jiskrou Kyjov. Domáce hráčky mohutne podporované publikom a občas aj rozhodcami ale tento tlak neuniesli. Družstvo starších žiačok MBK Stará Turá nakoniec vyhralo 59:56 a zaknihovalo tak jeden z najúspešnejších víkendov pre náš klub, i keď len v prípravných turnajoch a domov na krkoch pricestovali so zlatými medailami, pohárom a diplomom pre víťazky.

V najlepšej päťke turnaja bola už asi stabilne vyhlásená Bianka Krajčušková, i keď výkonom vo finálovom zápase si do All star tímu zaslúžila vstúpiť aj Sisa Boorová. Najlepšou hráčkou turnaja potom bola organizátormi vybraná Ajka Potúčková.