Posledná aktualizácia: 29.7.2010 14:00

17. 3. 2010

Mladšie žiačky – ročník 97

Stará Turá - Gyor

Mladšie žiačky mali náročný víkend. V sobotu 13.3. nastúpili proti o rok starším hráčkam z Maďarského Gyoru. Hralo sa doma v Starej Turej. V Maďarsku nás rozhodcovia poškodili nie len zápasovo, ale aj inými opatreniami. Je to nepochopiteľné, lebo hrajú mimo súťaž s povolením slovenských klubov.

Prvý zápas sme hrali na 120% a dráma to bola až do konca. Prvá štvrtina nám nečakane ľahko vyšla 23:3, no druhá päťka na plnej čiare zlyhala a to pomerom 5:30 a bolo po náskoku. Druhý polčas bol náročný. Stále sme len dobiehali náskok Maďariek. Veľmi chválim dievčatá, tak ako sme si dali cieľ sme ho aj splnili. Vyhrali sme, aj keď len o jeden bod, ale predsa vyhrali.

Druhý zápas sme vypustili úplne, lebo v nedeľu sme mali pred sebou dva ďalšie ťažké zápasy a to vo svojej vekovej kategórií v Nitre .

1. zápas 53 - 52
štvrtiny: 23:3, 5:30, 14:10, 11:9

2, zápas 32 - 95
štvrtiny: 2:18, 6:26, 8:27, 16:24

Nitra - Stará Turá

V nedeľu 14.3. o 11.00 nás čakal dôležitý zápas v Nitre. Tabuľkové derby, kde hral prvý (Stará Turá) s druhým (Nitra). Na zápas nastúpilo len 10 našich hráčok. Oproti na lavičke sedelo 15 dievčat. Prvý zápas prebiehal podľa mojich očakávaní, aj keď také samozrejmé to nebolo. Nitra pekne na sebe pracuje a zdokonaľuje sa. No my rastieme basketbalovo tiež. Zápas sme mali stále pod kontrolou. Zbytočne sme však robili individuálne chyby. Ale bojovnosť a snaha sa dievčatám nedá uprieť. Veľmi ma mrzí, že v zápase pri doskakovaní sa zranila Miška Míková, keď z dvoch strán dostala nechtiac úder do hlavy a je tu podozrenie na otras mozgu. Verím, že sa dá čoskoro dokopy.

1. zápas 43 - 59
štvrtiny:
7:12 , 15:13, 3: 22, 18:12

Body : Martinčičová 17, Rzavská 15, Labudová 14, Redajová 7, Mihaljevičová 6

Druhý zápas sme hrali už bez zranenej Michaely. Ako som už spomenul, Nitra je veľmi nevyspytateľná a ukázala zúbky aj v tomto zápase. Od začiatku sa ujali vedenia. Dostali sme hneď šnúru 8 :0 za 2 minúty hry a ťažko sme sa dostávali do tempa. Rozladenosť, nedôslednosť a neschopnosť presadiť sa, to je presný opis našej hry v prvých dvoch štvrtinách. Polčas sme prehrávali 28:17. Od polčasu sme sprísnili obranu a začali dávať ľahké psychologické koše. Toto nám pomohlo vrátiť sa do zápasu. Bol to pre dievčatá ale aj pre mňa náročný zápas. No zvládli sme ho úspešne. Tu sa ukázala sila kolektívu. Samozrejme, bez individualít by to nešlo, ale dobrá tímová obrana dokázala svoje. Prišlo krásne nabudenie a hra srdcom. Naozaj ťažký ale krásny zápas a verím, že bol zaujímavý aj pre divákov, ktorých tvoria zväčša rodičia hráčok.

Druhý zápas nám nedohrala Saška Redajová, ale vyzerá, že noha je len udretá.

2. zápas 51 - 59
štvrtiny: 16:7 , 12:10, 11: 18, 12: 24

Body : Martinčičová 19, Labudová 14, Mihaljevičová 13, Redajová 6, Papuláková 4, Rzavská 3, Beláková 2

Nasledujúci program:

20.3.2010 doma proti Piešťanom

27.3.2010 doma za žiačky proti Ivánke pri Dunaji

1. - 3.4.2010 Veľkonočný turnaj v Starej Turej za účasti družstiev zo Zvolena, Cassovie Košíc A a B, Serede, možno Banskej Bystrice a domáceho družstva Stará Turá.