Stará Turá
Posledná aktualizácia: 29.7.2010 14:00

11. 6. 2010

MSR mladších žiačok 21. - 23.5.2010

Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok začali štvrtkovým žrebovaním zápasov o 20:00 v zasadačke športového klubu. MBK Stará Turá využila vymoženosť domáceho prostredia a ešte pred žrebovaním si vybrala žreb s číslom 3, ale neviem, do akej miery nám toto číslo prinieslo šťastie alebo nešťastie.

1.deň

Los nám prisúdil prvý zápas s BSS Abovia Košice v piatok ráno, ako úvodný zápas pred otvorením majstrovstiev o 8:30 hod. Do zápasu sme nastúpili plní očakávania a elánu, ale tiež bolo cítiť značnú dávku nervozity. Nevstúpili sme do turnaja tou správnou nohou. Zápas bol pod stresom, nevedeli sme sa uvoľniť a zbaviť prílišnej zodpovednosti. To rozhodlo. Veľká zodpovednosť a následné nekoncentrovanie ovplyvnili náš výkon. Pre mňa ako trénera určité sklamanie po ročnom úsilí a taktiež pre hráčky. Dievčatá venujú basketbalu všetok svoj voľný čas. Idú poctivo za svojím cieľom. No nie sme ešte dosť vyzretí, aby sme zvládali okolité tlaky. Tu vidím zlyhanie nie po basketbalovej, respektíve športovej stránke, ale zanedbali sme psychickú prípravu a mali sme, ako sa povie, veľké oči. Jedným slovom boli sme premotivovaní. MBK Stará Turá vs BSS Abovia Košice 55 : 64

Do druhého zápasu sme nastúpili o 18:00 proti Dannax Sport Košice. Atmosféra už na rozcvičke bola veľmi dobrá, vďaka divákom. Doslova vyrobili „kotol“. Hráčky boli pripravené stále bojovať o najcennejší kov. V druhom zápase prvého dňa sme podali oveľa presvedčivejší a kolektívnejší výkon. Prišli ľahké koše, dievčatám sa vrátila sebadôvera. Výsledok vraví za všetko. Danax sport Košice vs MBK Stará Turá 30 : 84

2.deň

V druhý deň o 12:00 zohrali dievčatá pre nás najdôležitejší zápas tohto turnaja. Tento zápas rozhodoval o tom, či budeme ďalej bojovať o zlato, alebo o bronz. Tak ako v piatok večer, aj tento zápas bol vo vriacom kotle divákov. Tu už ozaj išlo o veľa a dalo sa povedať, bol to najkrajší zápas turnaja. Bol basketbalový. Vyhecovanie družstva, koncentrácia pred zápasom, všetko sa zdalo byť v poriadku. Od prvej štvrtiny bolo jasné, že vyhrá ten, kto bude sústredenejší na výkon a nadiktuje druhému družstvu svoj štýl hry. Prvá štvrtina bola úplne vyrovnaná. V hre dominovala obrana a čakalo sa na chybu súpera. Naša chyba prišla v druhej štvrtine a naša koncentrácia padala ako domček z kariet. Netrpezlivo sme čakali na polčasovú prestávku, kde sme sa museli dať dokopy. To sa nám aj podarilo, ale znova prišla rozladenosť v poslednej štvrtine. Doplatili sme, ako som na začiatku povedal, na slabšiu psychickú prípravu a premotivovanosť. To, čo sme vedeli počas celej sezóny dať do koša, to nám z neho teraz doslova vypadávalo. Treba uznať, že súper bol lepší. Náš sen o titule Majstra Slovenska sa v tej chvíli rozplynul ako ranná hmla. MBK Stará Turá vs UMB 08 Banská Bystrica 48 : 56

Druhý zápas druhého dňa bol pre nás s dobrým koncom. Hrali sme síce so sklamaním, a tomu zodpovedal aj náš výkon. Dievčatá aj so slabším výkonom dokázali rozniesť súpera a urobiť si štatistické body. Vyhrať sme museli, ak sme chceli rozmýšľať aspoň o treťom mieste na Slovensku. BK ZŠ Zvolen vs MBK Stará Turá 25 : 78

3.deň

V posledný deň bolo veľmi dôležité namotivovať sa na posledný zápas. Nálada v družstve po zápase s Banskou Bystricou bola plná rozčarovania. Bolo treba rýchlo zabudnúť a sústrediť sa na zápas, ako by sa hralo vo finále. Pre súperiace družstvo (Nitru) to bola veľká príležitosť a výzva dosiahnuť v ich neplánovanom postupe na MSR krásny úspech. Družstvo Nitry je veľmi perspektívne a má pred sebou dobrú budúcnosť. V prvom polčase, ako som aj očakával, sme sa vytrápili a dokonca sme aj prehrávali. No druhý polčas sme zlomili súpera a réžia ostala u nás. Som veľmi rád, že sme dokázali obhájiť minuloročné tretie miesto z Majstrovstiev Slovenska, aj keď sa netajím tým, že tohto roku sme pomýšľali na ten najvrchnejší stupienok. MBK Stará Turá vs BKM Junior UKF Nitra 66 : 47

Sumár:

Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok 2010 pre nás dopadli, ak to mám oznámkovať, tak na číslo 3. Presne aj ten stupienok sme obsadili. Svoj cieľ, ktorý sme si stanovili na začiatku sezóny, sme však splnili. Postup na MSR. Ako sa vraví, po boji je každý generál, ale predpoklad, že keby sme na začiatok dostali iného súpera, bolo by všetko ináč, prevládal v nás ešte dlho. Keby bolo keby ...
Aj keď trošku so smútkom, ale predsa hrdý na svoje baby, chcem im povedať veľké ĎAKUJEM za celú sezónu, za ich obetavý prístup, dobré správanie a v neposlednom rade za dobré výkony. Pre nás táto sezóna skončila a treba sa chystať na novú. Treba si zobrať poučenie a dať hore hlavy. Taktiež jedno veľké ĎAKUJEM patrí pánovi Ing. Nerádovi za podporu, za vytvorenie profesionálnych podmienok a nadštandardnú starostlivosť, a to nie len o toto družstvo. Nesmiem zabudnúť ani na veľké ĎAKUJEM organizačnému tímu, ktorý prevažne tvorili rodičia hráčok a samozrejme rodičom všetkých hráčok za ich podporu po celý rok. Bez ich ochoty a pomoci by sme nedokázali to, čo sme dokázali. Som hrdý na ľudí, s ktorými momentálne môžem spolupracovať. Menovite nejdem naschvál nikoho uverejňovať, aby som náhodou na niekoho nezabudol.