Untitled Document
AKTUALITY

Prvé dvojkolo v kadetskej lige
14.10.2014

V piatok 10.10.2014 sme zahájili na domácej palubovke sezónu proti družstvu Serede. Prvá štvrtina bola veľmi opatrná a oba tímy sa len tak oťukávali. V druhej štvrtine sme hrali basketbal, ktorým sa chceme prezentovať. Vynikajúco sme bránili a z toho sa nám potom ľahšie presadzovalo aj v útoku. Polčas sme vyhrali 47:27. V druhom polčase sme už nedokázali hrať túto obranu a prehrali sme ho 29:32. Zápas sme vyhrali 76:59, no takéto výpadky si musíme dávať pozor. Mali sme obrovské problémy s nasadením a disciplínou, ktoré potrebujeme odstrániť. Ukázali sme, že keď sa koncentrujeme a ideme naplno, hráme pekný basket. Bodovo sa najviac presadili: Stanka 17, Miška a Aďa po 16 bodov a Sima 12.

Na druhý deň sme hrali proti Šamorínu, ktorý je v tejto kategórií jeden z adeptov na titul. Má skúsene družstvo, ktoré pravidelne hráva o najvyššie priečky. Tento zápas hodnotím pozitívne, pretože sa naše dievčatá favorita absolútne nezľakli. Naopak boli mu veľmi vyrovnaným súperom a nedali mu nič zadarmo. Prvé tri štvrtiny sme odohrali veľmi vyrovnane a až posledná rozhodla o výhre Šamorína 78:56. V týchto dvoch zápasoch sa v našom drese prvý krát predstavila Lenka Benová z Myjavy a naznačila svoje možnosti ako nám môže pomôcť a verím, že aj my jej. Určite bola prínosom v oboch zápasoch. Naše dievčatá zanechali dobrý dojem a hlavne samé sebe ukázali, že ak budú ochotné na sebe pracovať- nič nebude nemožné. Najlepší strelci: Stanka 17, Sima 16, Miška 9, Aďa a Lucka po 6.