Tím MBK Stará Turá víťazom EGBL U18 !!!

Náš tím U2004 dokázal vo finále záverečného turnaja EGBL zdolať favorizovaný tím výberu Rigy a vezie domov z Košíc zlaté medaile.

V sobotu naše hráčky ešte podľahli v skupine súperkám z Rigy o 2 body, ale v nedeľu to bol úplne iný zápas. V sobotu tréneri T. Kačmarik a T. Moravčíková zapojili do rotácie všetky hráčky a pošetrili tak trochu sily. V prvej štvrtine však naše dievčatá pôsobili nekoncentrovane, nepremenili ani dobré strelecké príležitosti a v obrane boli nedôsledné. Riga dokázala využiť svoju výškovú prevahu a do konca štvrtiny si vybudovala dvojciferný náskok 16 : 5. V druhej štvrtine sa však obraz hry úplne zmenil. Naše dievčatá začali hrať disciplinovanejšie a energickejšie v obrane a začala sa im dariť aj streľba za 3 body. Súperky zrazu nevedeli nájsť cestu do koša a tak skóre narastalo len na našej strane. Štvrtinu sme dokázali vyhrať 23 : 3 a vybojovali sme si 9 bodový náskok. Darilo sa tento raz aj H. Dobošovej, ktorá prekvapila Lotyšky rýchlymi nájazdami. V tretej štvrtine sa súper trochu spamätal, ale naše dievčatá už boli rozbehnuté. Tentoraz úradovala A. Školková, ktorá 7 bodmi v závere štvrtiny navýšila náš náskok už na 48 : 33. Do štvrtej štvrtiny sme tak nastupovali v dobrej viere, že naše dievčatá to už v pohode dotiahnu do víťazného konca. Nestačili sme sa však diviť. Súperky to nevzdali, bojovali ešte s väčším úsilím a na náš tím doľahla strelecká mizéria, možno spôsobená aj zdanlivým zranením T. Kraislovej, ktorá však po 5 minútach dokázala pokračovať v zápase. Za skoro 9 minút 4 štvrtiny sme nedokázali dať ani bod a súper sa svojou aktivitou dotiahol na 48 : 47, keď väčšinu ich akcií zakončovali pivotky z pod koša. Až 1:19 pred koncom, kto iný ako kapitánka T. Kraislová, zaznamenala prvé body nášho tímu v tejto štvrtine presnou trojkou. Posledný bod zabezpečila E. Kubalová, ktorá hrala perfektne počas celého zápasu a bola najvyťažovanejšou hráčkou tímu, keď odohrala 32 minút, z trestného hodu. Náš tím tak dokázal zvíťaziť 54 : 47 a získal prvenstvo v tohtoročnej Európskej dievčenskej lige U18. Dievčatám aj celému realizačnému tímu k tomuto veľkému úspechu gratulujeme. Pre náš klub je to prvá trofej na takomto významnom medzinárodnom podujatí.

Zdá sa, že naším dievčatám teraz košické prostredie svedčí, keď po úspechoch tímu U19 minulý týždeň s Young Angels boli úspešné aj U18. Bodaj by to tak bolo aj v budúcich týždňoch, veď v Košiciach sa uskutočnia aj finálové turnaje MSR v kategórii U19, U17 a U15, na ktorých sa naše tímy zúčastnia. Držím im preto palce v nadchádzajúcich stretnutiach.