Naše dievčatá v EGBL so striebrom

Tím U18 pod vedením T. Kačmarika doviezol z 3. turnaja EGBL v Estónsku strieborné medaile. Vo finále turnaje v nedeľu 19.2.2023 v Tallinne nastúpili naše dievčatá proti domácemu tímu Audentes. S týmto tímom sa stretli aj v skupine, kde po vyrovnanom poločase prehrali s Estónkami o 10 bodov. Je pravdou, že skupinový zápas nemal taký emotívny náboj, pretože oba tímy mali už postup zo skupiny jasný. Tentoraz nás čakala finálová odveta v oveľa napätejšom prostredí. Naše dievčatá však dokázali držať vyrovnaný stav len do polovice prvej štvrtiny, potom sa súper 7 bodovou šnúrou dostal do mierneho vedenia, ktoré do poločasu navýšil na 10 bodov. Naším dievčatám v tomto zápase proti súperkám chýbalo viac energie. Cítili sme to na doskoku, kde súperky dominovali, ale aj v úspešnosti streľby, kedy naše strelecké pozície neboli vždy dostatočne pripravené. Zaostávali sme aj v organizácii hry. Napriek tomu sme dokázali využiť útlm súpera v 3. štvrtine a stiahli sme jeho náskok na 3 body, veď aj domáce hráčky už hrali piaty zápas a nemali síl na rozdávanie. V 4. štvrtine sa však naplno prejavila lepšia kondícia domácich a 3 minúty pred koncom už viedli o 13 bodov. Do konca zápasu sme skóre ešte skorigovali, ale na obrat v zápase to nestačilo a tak súper vyhral finále 45 : 38. Ale aj 2. miesto v nabitej konkurencii je pre náš tím každopádne úspechom a dievčatám blahoželáme. Prebojovali sa na záverečný turnaj Final Four. Aj keď tímy na 4. a 5. mieste získali rovnaký počet bodov za umiestnenia, rozhodovalo umiestnenie na treťom turnaji a tu mal náš tím lepší výsledok ak Centrs Riga. Z tabuľky vidno, že rozhodnutie bolo veľmi tesné, medzi tímami na 2.-5 mieste je rozdiel len 1 bodu.