Untitled Document
AKTUALITY

Mladšie žiačky doma so Slovanom 1:1
24.11.2014

Dievčatá nastúpili na domáce sobotné zápasy po dlhej hernej pauze s odhodlaním vyhrať. Začiatok prvého zápasu bol s oboch strán veľmi nervózny. Štvrtinu sme vyhrali 16:7, kde sa strelecky presadzovali Natália a Tete. V druhej štvrtine ale nastal s našej strany herný výpadok, kde sme sa nedokázali presadiť a naopak svoju výškovú prevahu naplno využil súper a vyhral ju v pomere 3:20. Do druhého polčasu sme si povedali, čo chceme hrať a ako mame brániť, aby nám súper nedával jednoduché koše. Dievčatá plnili taktické pokyny a stav po tretej štvrtine bol 31:32.
Zápas bol napínavý od začiatku poslednej štvrtiny, ktorej začiatok bol v našej réžii a 10 bodovou šnúrou sme zápas obrátili a hlavne dotiahli do víťazného konca.

MBK Stará Turá vs. BK Slovan Bratislava 46:40 (16:7, 3:20, 12:5, 15:8)

Body za MBK: Malková 21, Vandlíková 10, Ostrovská 6, Eliášová 4, Kubinová 3, Ondrejková 2,

TH 20/10 , F 14

Body za slovan: Lachová 21, Szabóvá 8,

TH 17/4, F 21

Na druhý zápas sme nastúpili s odhodlaním pokračovať v tom, čo sme hrali v druhom polčase prvého zápasu. Prvá päťka zápas dobre rozbehla a vyhrala 17:10. Potom zas prišla na rad druhá päťka, ktorá vlastnými chybami a nekoncentrovanosťou dovolila súperovi poľahky skórovať a samé sa v útoku natrápili, kým sa dostali ku košu. Túto štvrtinu sme opäť prehrali a to pomerom 6:16.
V druhom polčase sa obraz hry zmenil, družstvá bojovali o každú loptu . V tretej štvrtine sme dokonca aj viedli 29:28, ale opäť chvíľkovou nepozornosťou, nepočúvaním taktických pokynov a hlavne nevracaním sa do obrany, sme dali súperovi možnosť ľahko skórovať. V útoku sme sa trápili, nevedeli sme sa presadiť, čo nás stalo veľmi veľa fyzických síl a tak sme prehrávali 39:48.
V poslednej štvrtine sme ešte siahli na dno svojich síl a stiahli sme náskok súpera na 51:54 ale súper už víťazstvo nepustil zo svojich rúk.

Obidva zápasy boli pre diváka veľmi zaujímavé.

MBK Stará Turá vs. BK Slovan Bratislava 53:58 (17:10, 6:16, 16:22, 14: 10)

Body za MBK: Malková 19, Vandlíková 10, Sadloňová a Ostrovská po 6, Lukáčová a Ondrejková po 4, Antalová a Drexlerová po 2