Untitled Document
AKTUALITY

Kadetky z vonku s výhrou i prehrou
22.1.2015

Na prvý zápas v novom roku sme cestovali sobotu 10. januára do Serede. Chceli sme tam jednoznačne potvrdiť dobrú fazónu z Lundu. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, ale to len vďaka tomu, že sme neplnili tie pokyny, ktoré sme si predsavzali a kopili sme zbŕkle straty. Do druhej štvrtiny sme nastúpili oveľa koncentrovanejší a hlavne v obrane sme plnili to čo sme mali. Výsledkom tejto snahy bolo polčasové vedenie 36:13. Dievčatá sme upozorňovali, že tento zápas ešte nie je ani zďaleka vyhratý. Zrejme to veľmi nepomohlo, lebo kým v druhej štvrtine sme súpera ubránili na 4 body, v tretej štvrtine nám dal 22 bodov! V poslednej časti sa hrala veľmi vyrovnaná hra. Domáce hráčky sa všetkými silami snažili stiahnuť výsledok, čo sa im niekedy darilo a inokedy zase nie. V tejto časti hry sa nám po obetavom súboji zranila Ria a následne aj Miška. Zápas sme nakoniec vyhrali 71:53. V tomto zápase vyzdvihujem tímovú chémiu, bojovné srdiečko a celkový prístup. Je potrebné aby sme si uvedomili, že potrebujeme udržať koncentráciu 40 minút, lebo v ťažších zápasoch sa nám to môže vypomstiť.

V nedeľu sme hrali na horúcej pôde v Šamoríne, kde sa len tak nevyhráva. Vedeli sme, že hráme u favorita súťaže, no kožu sme určite nechceli predať zadarmo. To ako k tomuto zápasu pristúpili niektoré hráčky, je neprípustné. Treba vedieť hrať za každého stavu. Či je + 40 alebo – 40, hráčka má hrať na 100%. V tomto zápase bolo jasne vidieť, kto chce makať a kto prišiel už s tým, že tu dostaneme poriadny náklad. Môže sa stať, že nám nepadá, stratíme lopty pod veľkým tlakom. Nemalo by sa však stávať, že hráčka nešprintuje, neodstavuje, nebráni a z jej tváre každý prečíta jasné odovzdanie, opustenie. Súper ako Šamorín to patrične potrestá. Naopak za svoj prístup k hre chcem jednoznačne pochváliť Aďu, Terezku Moravčíkovú, Riu, Alicu a Mišku. Posledné 3 minúty zápasu sa dievčatá skoncentrovali a v prvom rade samé sebe predviedli, že sa dá hrať aj proti tomuto súperovi. Zápas sme prehrali 44:87. Naše hráčky sú inteligentné a som presvedčený, že sa z tohto výkonu poučia a nedopustia, aby sme sa prezentovali takýmto prístupom. Ich snahu zmeniť to vidieť už aj v tréningoch.