Untitled Document
AKTUALITY

Kadetky doma s výhrou a poriadnou fackou
26.1.2015

Na prvý domáci zápas v tomto roku naše kadetky nastúpili proti Zvolenu. Vo Zvolene sme nepredviedli ani zďaleka našu hru a toto bola ideálna príležitosť to napraviť. V 1. štvrtine sme vôbec nehrali to čo sme chceli a najmä v obrane sme robili velikánske chyby. Až v druhej štvrtine sme odohrali skvelých 10 minút za ktoré všetky dievčatá chválim. Vybudovali sme si 20 bodový náskok a vyhrávali sme 45:24. V tretej štvrtine sme zase poľavili a naše nasadenie išlo prudko dole. Koncovku zápasu sme už zase odohrali vo vyššom tempe a celý zápas sme vyhrali 79:54. V tomto zápase sme striedali pekné chvíle so slabšími a jasne sa nám ukázalo, že zatiaľ nie sme schopní udržať vysoké tempo a koncentráciu po dobu 40 minút. Teší ma, že sme divákom predviedli viaceré krásne akcie a do streleckej listiny sa zapísali viaceré hráčky.

V nedeľu sme nastúpili proti Leviciam. Na zápas s Levicami sme sa veľmi tešili, keďže vieme že sa jedná o veľmi kvalitného súpera. V Leviciach sme dokázali 25 minút hrať vyrovnanú partiu a o niečo podobné sme sa chceli pokúsiť doma. Musím však jednoznačne povedať, že sa nám to nedarilo od prvej sekundy. Hostia nám dali totálnu lekciu z rýchlej, agresívnej hry. My sme boli naopak veľmi zakríknutí, málo agresívni, kopili sme veľa strát a v prvom polčase sme s Levičankami nedokázali držať krok ani náhodou. Prehrali sme ho 14:51. V druhom polčase sme potrebovali zmeniť prístup. Z časti sa nám to podarilo a hlavne v obrane sme dokázali pribrzdiť levický uragán. Druhý polčas sme vyhrali 22:21 a celkovo sme zápas prehrali 36:72. Súper predviedol veľmi kvalitný basketbal a zaslúžene vyhral. Ja verím, že my všetci sa z tejto facky poučíme a posunieme sa ďalej.