Untitled Document
AKTUALITY

Kadetky postúpili do Play-off
18.2.2015

V stredu 11.2. bol pre naše kadetky deň D. Práve v tento deň sme hrali v Piešťanoch kľúčový zápas o postup do play off . Tieto zápasy sú vždy veľmi vyrovnané, nabité emóciami. Všetky hráčky a realizačné tímy sa dokonale poznajú. My sme sa snažili na tento zápas pripraviť čo najlepšie a odovzdať maximum. Začiatok nám nevychádzal podľa predstáv a domáce hráčky nás ničili smrteľnými protiútokmi a porážali nás na doskoku. Piešťany si vypracovali až 15 bodový náskok. V druhej štvrtine sme sa ukľudnili a začali predvádzať oveľa koncentrovanejší výkon. Polčas sme prehrali o 4 body. Tretia štvrtina bola nesmierne vyrovnaná a skóre sa prelievalo hore dole o maximálne 4 body. V tejto časti sa ukazovalo, že aj jeden kôš môže rozhodnúť o postupujúcom. V štvrtej štvrtine sme začínali mať prevahu a dostali sme sa do mierneho náskoku. Domáce hráčky v koncovke vystupňovali tlak, my sme urobili pár chýb a 20 sekúnd pred koncom úspešnou trojkou poslali Piešťany zápas do predĺženia. V predĺžení sme už nemohli rátať s Miškou, ktorá bola vyfaulovaná. Zápas bol neustále veľmi vyrovnaný a na svoju stranu sme ho strhli až v koncovke. Vyhrali sme 72:71 po predĺžení. Za svoju námahu si zaslúžia absolutórium všetky domáce aj naše hráčky. Odohrať 45 minút v tak úzkej rotácií akú oba tímy mali, je naozaj veľa. Zápas možno nebol nejako pohľadný, ale takto to už býva keď ide o všetko. V týchto zápasoch rozhoduje srdiečko a bojovnosť. Všetkým svojím hráčkam ďakujem za ich predvedené výkony a veľké úsilie vložené do tohto zápasu. Definitívne sme si vybojovali účasť v play off a k tomu im gratulujem a považujem to za veľký úspech nášho klubu. Ďakujem Mišovi, že nám z pozície asistenta pomáhal. Ďakujem všetkým našim divákom, ktorý vytvorili skvelú atmosféru, no najviac ďakujem: Sime, Stanke, Aďi, Miške, Alici, Lucke, Rii, Lenke , ktoré tento boj vydreli na ihrisku. V play off nás čaká silný tím Popradu. Poprad bude favoritom tohto dvojzápasu, no my sa na neho pripravíme ako najlepšie vieme a pokúsime sa o prekvapenie.