Untitled Document
AKTUALITY

Kadetky na "výlete" v Nitre
24.2.2015

Posledný zápas základnej časti sme odohrali 21.2. v Nitre. Súper nás čakal veľmi kvalitný. O jeho kvalite sme sa presvedčili doma, keď sme s nimi prehrali o 50 bodov. Vtedy sme odohrali dve katastrofálne štvrtiny a dve vcelku dobré. Aj keď sme cestovali v oklieštenej zostave (7 hráčok) chceli sme proti Nitre odohrať lepší zápas ako doma. Už naša predzápasová rozcvička nemala tie správne parametre. Pôsobili sme na nej veľmi laxne a z hráčok bolo cítiť, že sa im nechce. To súper ako Nitra využije. Tak to aj bolo a Nitra bola od začiatku lepšia vo všetkých činnostiach. V prvej štvrtine nás sfúkla 22:7. To sme ešte nevedeli, čo nás čaká v druhej štvrtine. Takú som ešte ja ako tréner nikdy nezažil a myslím, že ani naše hráčky. Prehrali sme ju 27:0!! Najhoršie na tom bolo to, že sme si stále neuvedomovali, že celé je to o nás. Naopak bolo počuť iba samé výhovorky aký máme zlý deň. Nitra nás valcovala ukážkovými protiútokmi a my sme sa takmer nikdy nestihli vrátiť do obrany. Nemali sme útočný doskok a ani návrat do obrany. To je pre mňa dosť nepochopiteľné, lebo aspoň jedno z toho by malo fungovať. V útoku sme boli bezzubí. Dievčatá som upozorňoval celý týždeň na tlak, ktorý na nás Nitra v obrane vyvinie. Bohužiaľ, ak toto nebudeme trénovať naplno v tréningu, len ťažko môžeme čakať, že to budeme zvládať v zápase. V druhom polčase sme zmenili obranu, aby sme si vyskúšali aj niečo iné. Nastalo mierne zlepšenie, no v útoku sme sa totálne báli zakončovať. Veľa našich útokov zakončovala Sima, lebo to nikto iný na seba nechcel zobrať. (Sima 17 bodov z celkových 28!!). Dievčatá si neverili a nepočúvali naše rady. Samozrejme že aj Nitra robila chyby v obrane, no my sme ich nechceli potrestať. Zápas sme prehrali 91:28. Teraz nás čaká mesačná príprava na play off zápasy. Verím, že teraz si už všetci uvedomili aké dôležité je trénovať a hlavne trénovať naplno. Trénovať to, čo ťa bude v zápase čakať. Je potrebné v tréningoch drieť a makať naplno, aby to v zápase bolo rovnaké, alebo aj ľahšie. Ak si toto uvedomíme, posunieme sa ďalej.