Untitled Document
AKTUALITY

Staršie mini opäť víťazne
26.11.2015

Po dlhšej hernej pauze zapríčinenej odhlásením sa družstva BK Slovan sa opäť na domácej palubovke predstavili staršie minibasketbalistky proti Klokanom z Ivánky pri Dunaji. Začiatok bol z našej strany nevydarený. Dievčatá pôsobili nekoncentrovane, nedokázali sa presadiť a súperovi dávali veľký priestor na skórovanie. Stav po prvej štvrtine bol vyrovnaný 10:10. Ani v druhej štvrtine sa obraz hry nezmenil, akoby sa dievčatá báli ukázať svoje basketbalové umenie. Cez prestávku sme si zdôraznili základne veci či už v útoku alebo obrane, zahodili sme strach a väčším odhodlaním sme všetkým prítomným divákom ukázali ako milujeme basketbal. Herný prejav sa otočil o 180 stupňov a súpera sme k ničomu nepustili nedovolili sme mu ani raz skórovať. Do zápasového tempa mohli tak nastúpiť i dievčatá z nižšej kategórie, ktoré dokázali nabrať odvahu.

V druhom zápase sme pokračovali v hernom tempe. Hrali sme s chuťou a víťazstvo sme si nenechali zobrať. V tretej i štvrtej štvrtine opäť dostali priestor dievčatá z nižšej vekovej kategórie. Odmena v podobe veľkého potlesku celej haly za možnosť zahrať si a pripísať prvé súťažné body patrila Lucke Hrabovskej. Verím, že týmto dievčatám to dodá odvahu a vo svojej kategórii budú skórovať s chuťou.

MBK Stará Turá : BK Klokani Ivánka pri Dunaji 69:14 (24:14)

Lukáčová 17, Sadloňová 14, Eliášová 10, Kubinová 8,Antalová a Drexlerová 6,Gegrelyová a Ivanová 4

MBK Stará Turá : BK Klokani Ivánka pri Dunaji 51:19 (30:5)

Lukáčová 12, Eliášová a Kubinová 8, Antalová 7, Gergelyová 6, Ivanová a Sadloňová 4, Hrabovská 2