staršie mini doma úspešné

Tento víkend odohrali v sobotu 16.2.2019 svoje súťažné zápasy proti dievčatám z bratislavského Slovana. Papierovo slabší súper nemal byť pre naše hráčky vážnejšou prekážkou. Ale v basketbale nebýva núdza o prekvapenia a zápasy sa nevyhrávajú sami od seba. A tak naši fanúšikovia boli prekvapení, keď po prvej štvrtine svietilo na tabuli skóre 16:9 v prospech Slovana. Našťastie sa naše hráčky rýchlo spamätali a náskok súpera postupne znižovali. V polčase ešte prehrávali o 2 body, ale v tretej štvrtina tá istá päťka, ktorá v prvej štvrtine dokázala prehrať súpera tentoraz zdolala o 20 bodov a o zápase bolo rozhodnuté. Konečné skóre 70 : 33 vyznelo nakoniec jednoznačne v náš prospech.

V druhom zápase si už naše dievčatá dali väčší pozor, prvú štvrtinu vyhrali s prehľadom o 21 bodov a ukázali, kde je ich skutočná výkonnosť. Aj keď v druhej štvrtine si neodpustili drobné zaváhanie a celkovo zápas vyhrali 75 : 28

2019-02-09 MBK ST vs BK Slovan BA st.mini zapas c.63 zapis

Kadetky v B. Bystrici už také úspešné neboli. Posledný zápas s týmto ťažkým a skúseným súperom na domácej palubovke sa im po výbornom výkone podarilo vyhrať. Tentoraz to však bol úplne iný zápas. Pre chorobu v zostave chýbala N. Málková a celkovo naše dievčatá nemali svoj deň. Prvú aj druhú štvrtinu výrazne prehrali, prvú o 15 a druhú o 10 bodov. Aj keď sa v druhom polčase hra vyrovnala a celkové skóre polčasu 19:18 o tom svedčí, v skutočnosti sme tentoraz nemali šancu súpera ohroziť a odviezli sme si z B. Bystrice prehru 60:34