Tím U18 po dráme víťazom turnaja EGBL v Litve !

Tím U2006 v dramatickom finále porazil španielsky tím z Barcelony a nadviazal tak na úspechy tímu U2004 zo sezóny 2021/2022, ktorému sa tiež podarilo zvíťaziť na turnaji EGBL a nakoniec aj vyhrať finálový turnaj. Viac info tu . Naše dievčatá si na turnaji viedli nadmieru úspešne.

Vo finále sme narazili na tím Barcelony, s ktorým sme v základnej skupine tesne vyhrali. Tentoraz dievčatá vstupovali do zápasu s tým, že drámu už nedopustia. Hrali od začiatku koncentrovane ale aj súper bol pozorný. V prvej štvrtine sme väčšinou viedli o pár bodov ale v závere sme trochu poľavili a tak Barcelona vyhrala štvrtinu 10 : 11. V druhej štvrtine sa tímy striedali vo vedení. Za stavu 18 : 19 sa vďaka úspešným šestkám D. Mihaljevičovej dostali do vedenia naše dievčatá a do konca štvrtiny si vybudovali náskok 27 : 21. V tretej štvrtine sme pokračovali v dobrom a koncentrovanom výkone v obrane, súperovi sme skoro nič nedovolili. V útoku nám to však škrípalo ale podržali nás v ťažkých chvíľach D. Uhlíková a S. Chovaníková, ktorá zaznamenala celkovo 23 bodov, z toho 5 trojok z 10 pokusov. Po tretej štvrtine sme tak viedli už dvojciferne 38 : 28 a všetko vyzeralo že sa blíži k dobrému koncu. Na začiatku štvrtej štvrtiny sme navýšili vedenie už na 12 bodov ale tam sa niečo zlomilo. Súper pritvrdil v obrane a naším dievčatám sa začali triasť ruky. Urobili niekoľko strát a súpe r to okamžite využil. 3 minúty pred koncom sme tak vyhrávali už len o bod 42 : 41 a náš súper bol rozbehnutý. Dievčatá sa však nepoložili, bojovali neustále o každú loptu. Po sérii time-outov a našej hrubej chybe v obrane súper trojkou vyrovnal 14 sekúnd pred koncom na 50 : 50. V závere to zobrala na seba D. Uhlíková a 0,6, sek pred koncom ju súper pri vniku do koša fauloval. Naša rozohrávačka obe šestky premenila a dievčatá tak mohli oslavovať cenné víťazstvo.
Iva Mihaljevičova bola vyhlásená za najlepšiu hračku družstva v zápase, Diana Uhlíková sa dostala do all stars turnaja a Alexandra Chovaníková sa stala MVP celého turnaja.

Stream z finále si môžete pozrieť tu

V prvý deň turnaja dokázali zvíťaziť v oboch zápasoch. Najprv dopoludnia porazili lotyšský tím Bertans Valmiera jednoznačne 61 : 39 . V druhom zápase narazili na španielsky tím BC CEJ Hospitalet Barcelona. Po dobrom úvode urobili zo zápasu ku koncu drámu ktorú ale zvládli 38 : 36 a zabezpečili si tak vopred účasť v semifinále. V treťom zápase v skupine proti Jugle Riga náš tím šetril sily, tréner dal príležitosť všetkým hráčkam a tak sme sa so súperom naťahovali až do konca zápasu, ktorý sme nakoniec prehrali 50 : 54.. Do semifinále sme postúpili spolu s Barcelonou z prvého miesta. V boji o postup do nedeľného finále sme narazili na druhý tím skupina B – TTP Riga. V tomto zápase sme nič nenechali na náhodu, celý zápas sme boli presvedčivo vo vedení a tak opäť mohlo do zápasu zasiahnuť všetkých 12 hráčok. Po víťazstve 55 : 33 sme postúpili do finále turnaja, kde sme si zopakujeme skupinový zápas s Barcelonou.