Naše mladšie žiačky na turnaji víťazne

Tím mladších žiačok si úspešne počínal na domácom turnaji, Po dvoch víťazstvách v piatok, kedy predovšetkým v zápase so Žilinou naše dievčatá predviedli aktívnu hru s presným zakončením, sme v sobotu v prvom zápase videli asi úplne iný tím. Dievčatá, a predovšetkým opory tímu, proti St. Lubovni hrali spomalene, kombinácie často končili v aute a v obrane mali veľké medzery. Po prvom polčase však viedli 27 : 20. V druhom polčase naše hráčky zvýšili aktivitu a tretiu štvrtinu vyhrali o 15 bodov, ale stále to nebol výkon z piatka. V štvrtej štvrtine sa zápas už dohrával a tak sme si odniesli víťazstvo 66 : 42.

Poobede sa náš tím stretol s doteraz neporazenou Nitrou, takže sa rozhodovalo o víťazovi turnaja. Mali sme trochu obavy po zápase s ľuvňou, ako to naše hráčky zvládnu. Do zápasu však tím vstúpil ako vymenený. Všetky dievčatá boli plne koncentrované, od začiatku hrali naplno a tak Nitrančanky nemali šancu pomýšľať na dobrý výsledok. Prvý polčas vyhrali 33 : 16 a keďže aj v druhom nepoľavili, odniesli si po kvalitnom výkone víťazstvo 69 : 32 a tým získali aj víťazstvo v celom turnaji nezávisle od výsledku posledného zápasu s Trnavou. Do zápasu na palubovke sa zapojili všetky hráčky a každá podala maximálny výkon. Dievčatám k víťazstvu gratulujeme.

V záverečnom zápase s Trnavou naše dievčatá nikoho nenechali na pochybách, kto je na ihrisku pánom a od prvej minúty išli za svojím 5 víťazstvom na turnaji. Trnavu zdolali 76 : 19.