Vo finále turnaja starších mini naše dievčatá podľahli Seredi

MBK Stará Turá usporiada v dňoch 11.-13.9.2020 prípravný turnaj pre tímy dievčat U2009 – kategória staršie minižiačky. Zápasy 5 družstiev s podporou SBA sa odohrali v športovej hale na štadióne. Na turnaji sa zúčastnili tímy, ktoré sa umiestnili nasledovne :

1. BK Lokomotíva Sereď
  2. MBK Stará Turá
  3. CBK Košice
  4. BK Klokani Ivanka pri Dunaji
  5. Piešťanské Čajočky

Naše dievčatá sa pod vedením trénerskej dvojice T. Mihaljevič a N. Kontinová na turnaji ukázali zlepšujúcu sa formu. Rozbiehali sa trochu pomalšie v stretnutí so začínajúcimi piešťankami. V druhom zápase narazili na ambiciózne CBK Košice. Tu dievčatá hrali s veľkou energiou, disciplinovane v obrane a s úspešnou streľbou, viedli celý zápas a aj keď v závere poľavili, odniesli sa zaslúžené víťazstvo . V zápase s Ivankou sme sa v prvom polčase dostali do dvojciferného vedenia ktoré sme pomaly navyšovali aj keď v štvrtej štvrtine sme súperovi umožnili vxrovnať hru, zvíťazili sme 52 : 36.

Nedeľný zápas so Sereďou bol naozajstným finále dvoch neporazených celkov /Sereď porazila CBK o bod/. Naše dievčatá však nemali svoj deň. Chýbala im disciplinovanosť v obrane a strelecky sa im tiež nedarilo. Niektoré hráčky súpera boli pre nás neubrániteľné a tak si zlaté medaily z nášho turnaja odniesla zaslúžene Sereď. Naše dievčatá si za druhé miesto zaslúžia pochvalu a určite tréneri vedia, čo treba ešte zlepšiť.