Nedeľné výsledky turnajov

Aktualizované 7.12.2020.

V nedeľu sme odohrali odvetné zápasy na turnajoch U12 a U14. Najprv nastúpil tím MBK U12 proti Trnave. Naše dievčatá začali nekoncentrovane, Trnava nám chcela oplatiť včerajšiu porážku a tak sa hralo hore dole. Výsledok prvej štvrtiny, ktorú sme prehrali 1 : 4 hovorí sám za seba. Druhá päťka však pristúpila k zápasu oveľa lepšie a tak sme prebrali vývoj zápasu do svojich rúk. Aj keď sme sa nevyvarovali v zápase chýb, dievčatá získali väčšiu hernú skúsenosť a zápas nakoniec vyhrali výrazným rozdielom.

Poobede sme sa stretli v odvete s Nitrou. Opäť sme začali o niečo pomalšie a rozbehli sme sa až v druhej štvrtine, Predovšetkým rýchlymi protiútokmi sme dokázali Nitru prekonávať. V polčase sme viedli už dvojciferným rozdielom a ambiciózny súper nedokázal v druhom polčase vývoj zápasu zmeniť. V našom tíme si s chuťou zahrali všetky dievčatá a z okrem zážitku z hry si z víkendu odniesli aj víťazstvo v prípravnom turnaji. Bodaj by mali takých príležitostí viac. V zápase o druhé miesto zdolala Trnava Nitru po boji výraznejším rozdielom ako v sobotu

Video z nedeľných zápasov U2009 nájdete tu.

V kategórii U14 sa na priemyslovky stretli v odvete tímy Starej Turej a Trnavy. Po sobotnej prehre o 2 body mali naše dievčatá Trnave čo vracať ale v prvom polčase to tak nevyzeralo. V druhej štvrtine sme zaznamenali šnúru súpera 0:15 a musíme priznať že zaslúžene. Našej hre chýbala dynamika pohybu a aj odvaha v osobných súbojoch a pri zakončovaní. V druhom polčase však naše dievčatá zápas otočili, hrali s väčším nasadením a v závere sa zopakovala dráme zo soboty. Tentoraz však so šťastnejším koncom pre náš tím, keď 10 sekúnd pred koncom sme zaznamenali víťazný kôš. Aj keď herne sme neoslnili za bojovnosť v druhom polčase bolo víťazstvo zaslúžené .

V poobednom zápase so Sereďou naše dievčatá zapli od začiatku, nepustili Sereď do zápasu a odniesli si zo zápasu vysoké víťazstvo. V zápase Serede s Trnavou sa dievčatá za Serede držali dlho vo vedení, ale vo štvrtej štvrtina ich Trnava prevalcovala a dosiahla tesné víťazstvo. Vďake lepšiemu skóre si však víťazstvo v turnaji odniesli naše dievčatá, aj keď herne to naozaj ešte nebolo natej úrovni kde by sme ich chceli vidieť.

Musíme konštatovať, že oba turnaje boli veľmi úspešne pre všetkých účastníkov, dievčatá všetkých tímov nazbierali cenné herné skúsenosti, ktoré im tak v tejto dobe chýbajú, a všetky hráčky dostali veľký kus priestoru na palubovke, pretože výsledky boli až druhoradé. Dúfame, že čoskoro dostanú ďalšiu príležitosť si zahrať vyrovnané zápasy.