Tím U18 suverénnym víťazom turnaja EGBL U18 v Diplomat Aréne

Tím U2006 pod vedením trénera T. Kačmarika vo finále domáceho turnaja výrazným rozdielom opäť porazil lotyšský tím z Valmiery a nadviazal tak na svoj úspech z turnaja EGBL v Litve, kde sme vo finále porazili španielsku Barcelonu, ktorej sa tentoraz vôbec nedarilo a po tesnej prehre v semifinále 44 : 45 prehrala aj zápas o 3. miesto s litovskou reprezentáciou U16 rozdielom 18 bodov. Naše dievčatá si na turnaji viedli nadmieru úspešne keď tentoraz na celom turnaji nenašli premožiteľa.

Vo finále sme narazili na tím Bertanu Valmiera, s ktorým sme v základnej skupine vyhrali vysoko 72 : 44. Lotyšský tím však uspel vo všetkých ďalších stretnutiach a tesným víťazstvom nad španielkami si zabezpečil postup do finále. Tentoraz dievčatá vstupovali do zápasu s tým, že to už nebude také jednoduché ako v skupinovej fáze. Súper od začiatku vyvíjal veľkú aktivitu a išiel do vedenia. Predovšetkým v podkošovom priestore nám robil v 1. štvrtine problémy, dobre doskakoval a nám v útoku nešla streľba. Na začiatku 2. štvrtiny sme prehrávali 6 :15 ale to už sme sa prebrali a zvýšeným nasadením a dôraznou obranou sme súpera zaskočili a jeho náskok rýchlo zmazali. V polčase bol tak stav vyrovnaný 21 : 21. Zlepšená obrana a koncentrovaný výkon, ktorý sme dokázali udržať do konca zápasu, spôsobili, že súper nedokázal v tejto ani žiadnej )ďalšej štvrtine dať viac ako 7 bodov. Po prestávke sme pokračovali v úspešnej obrane a keď sme zlepšili presnosť streľby, vypracovávali sme si postupne náskok, ktorý do konca 3. štvrtiny narástol na 37 : 28. V záverečnej štvrtine sme rýchlo 2 trojkami L. Mudranincovej a A. Chovaníkovej zvýšili náskok na 15 bodov a o víťazovi finále bolo rozhodnuté. V závere tak tréner mohol dať priestor aj hráčkam z lavičky, aby si každá vychutnala víťazné finále. Zápas sme nakoniec vyhrali vysoko 56 : 35 a ako vo všetkých zápasoch turnaja sme vyhrali viac ako 20 bodovým rozdielom. Tento rozdiel sa však nerodil automaticky a nebol len dôsledkom slabšej hry súperov ale naše dievčatá svojou koncentrovanou hrou až do poslednej sekundy stretnutia vybojovali každý jeden bod a predviedli nadmieru kvalitný výkon v celom turnaji.