Správy z turnaja mladších žiačok

Aktualizované 6.9. o 10 00

V piatok sa rozbehol turnaj mladších žiačok zápasom MBK – Stará Turá – Piešťanské Čajočky. Naše dievčatá sa pomalšie dostávali do tempa a snaživé piešťanské hráčky im robili svojou aktivitou problémy. Po prvom polčase tak náš tím viedol 31 : 21 hlavne zásluhou aktívnej L. Príbišovejvej, ktorá zaznamenala 8 bodov z rýchlych protiútokov. V druhom polčase nš tím pridal na dôraze a dynamike, tretiu štvrtinu vyhral jednoznačne 23 : 5 a štvrtú 24 : 4. Do zápasu nastúpili všetky dievčatá a nakoniec sa tešili z vysokej výhry.

V druhom zápase nastúpili proti sebe tímy Žiliny a Trnavy. Trnava pricestovala na turnaj s najširším kádrom až 16 hráčok, Žilinské dievčatá však boli od začiatku agresívnejšie v obrane aj keĎ často chybovali pri streľbe po prvej štvrtine viedli 17 : 2. V druhej štvrtine Trnava vyrovnala hru ale v druhom polčase sa Žilinské hráčky vrátili k svojej nátlakovej hre a nakoniec jasne zvíťazili.

Ako poslední sa na turnaji predstavili tímy Nitry a Starej Ľubovne. Nitrianky mali v svojom tíme väčšie individuality a jednoduchými akciami sa presadzovali pod košom. V polčase viedli 25 : 11 a a pokračovali rovnako aj v tretej štvrtine. V poslednej štvrtine však hráčky Nitry isté si svojím úspechom zvoľnili a východniarky sa chopili príležitosti. Prevalcovali Nitru v poslednej štvrtine 17 : 2 a ukázali že basketbal hrať vedia. Víťazstvo si však odniesla Nitra.