V súťaži extraligy U23 naše dievčatá na 3. mieste

Fotogaléria zo zápasov tu

Naše dievčatá absolvovali na turnaji v Diplomat Aréne 19.-21.5.2021 náročnú sériu 4 zápasov. Po turnaji v Košiciach, ktorý absolvovali s bilanciou 2:1, náš tím čakali tentokrát aj lídri tabuľky. V piatok sa najprv narazili na BKM Nitra. Nitriansky tím bol už poznačený zraneniami, no napriek tomu mu nemožno uprieť snahu. Naše dievčatá však predviedli agresívnu obranu, ktorá na Nitru platila. Za prvý polčas povolili Nitre streliť len 9 bodov a rozhodli tak predčasne o svojom víťazstve. Štatistiky zo zápasu tu

V sobotu o 1100 nastúpili naše dievčatá proti tímu YA Košice. Košický tím od začiatku vyvíjal značný tlak na našu rozohrávku a už v prvej štvrtine si vybudoval 10 bodový náskok. Naše dievčatá postupne hru vyrovnali, ale nedokázali vedenie súpera ohroziť, V záverečnej štvrtine súper svoje vedenie ešte navýšil. Štatistiky zo zápasu tu

Vo večernom zápase naše dievčatá narazili na neskoršieho víťaza súťaže z Banskej Bystrice. V prvom polčase mal zápas rovnaký priebeh ako s Košicami, aj keď nasadenie a obranná aktivita boli ešte o stupeň na vyššej úrovni. V prvej štvrtine sa súperki dostali do dvojciferného vedenia a potom sa hrala vyrovnaná partia až do štvrtej štvrtiny, kedy naše dievčatá na súpera pritlačili a 3 minúty pred koncom znížili na rozdiel 5 bodov. V napínavom závere však nepremenili svoje šance a tak si súper odniesol ťažko vybojované víťazstvo 41 : 48. Štatistiky zo zápasu tu

V nedeľu tak čakal naše dievčatá súboj o tretie miesto v tabuľke so Sereďou. Náš tím sa na súpera dobre pripravil, veľmi aktívne bránil a prekvapujúco povolil silnému tímu Serede v prvej štvrtine len 2 body a vybudovali si rozhodujúci 10 bodový náskok v zápase, aj keď strelecky sa naše dievčatá trápili a nepremenili viaceré čisté príležitosti. V druhej štvrtine sa súper otriasol, využil naše zaváhania v útoku a náš náskok znížil. V druhom polčase sa však naše dievčatá vrátili k svojej agresívnej hre v obrane a v záverečnej štvrtine opäť dovolili Seredi len 4 body. Svojím víťazstvom si tak vybojovili tretie miesto v tabuľke a výhodnú pozíciu do play off. Štatistiky zo zápasu tu

Záverečný turnaj play off súťaže U23 sa uskutoční v Košiciach a naše dievčatá sa v prvom zápase stretnú o postup do boja o medaile práve so Sereďou, ktorá obsadila konečné šieste miesto v tabuľke.