Ženy víťazne so Slovanom

V 1. lige žien a junioriek sa náš tím tento víkend stretol so Slovanom Bratislava. V družstve nastúpila v sobotu večer prvý krát na domácej palubovke po viacerých rokoch kapitánka tímu a asistentka trénera Lucia Krč-Turbová. Svojimi skúsenosťami výrazne pomohla mladším spoluhráčkam k výrazne lepšiemu výkonu ako predviedol súper. Už výsledok prvej štvrtiny 21:5 jednoznačne ukázal prevahu domácich predovšetkým v obranných činnostiach. V ďalšej časti zápasu, keď nastúpili všetky hráčky z lavičky, prevaha už nebola taká výrazná, ale napriek tomu dievčatá dosiahli presvedčivé víťazstvo  72:49.

V nedeľu sa hralo vo večerných hodinách v športovej hale na Pasienkoch. Tím Starej Turej hral prvý krát v tejto najväčšej bratislavskej hale, čo spôsobovalo zo začiatku trochu problém pri streľbe. Taktiež nasadenie v obrane občas zaostávalo za sobotou. Náš tím bol však výrazne posilnený o hráčky Čajok E. Mihaljevičovú a S. Majtásovú, ktoré umožnili trénerovi častejším striedaním udržať vysoké temto zápasu. Už do polčasu si naše dievčatá vypracovali skoro 20 bodový náskok, takže o víťazovi nebolo pochybnosti. V druhom polčase už tréner Sýkora šetril niektoré hráčky, takže veľkú porciu minút odohrali aj najmladšie dievčatá N. Malková, M. Dovčíková a Z. Ostrovská. To však nič nezmenilo na výraznom víťazstve našich dievčat 48 : 78.

Pridaj komentár