ženy víťazne, kadetky s prehrami

Družstvo žien v 1.lige čakala v nedeľu odveta s tímom Ružomberka. Po výraznom víťazstve z pred týždňa v Ružomberku, ktoré sa však nerodilo ľahko, sa očakávalo že aj doma to naše dievčatá zvládnu bez problémov. Keďže Ružomberok ešte k tomu k nám pricestoval len so 6 hráčkami, začali sa papierové predpoklady napĺňať od prvej minúty. Naše dievčatá, ktoré tentoraz z kadetiek nikto nedoplnil, pretože tie čakal zápas hneď po ženách, si rýchlo vybudovali 10 bodový náskok. V polčase už sa každá naša hráčka bodovo zapísala a tak náš náskok narástol na 46 : 19.

V druhom polčase už tréner nestaval kapitánku L. Krč-Turbová, ktorá mala v nohách sobotný zápas Čajok v Ružomberku a tak priestor vrchovanou mierou využívala E. Mihaljevičová, ktorú súper nevedel zastaviť. Naše hráčky nepoľavovali v obrane, ďalej vytvárali tlak na hráčky súpera, ktorým v závere už viditeľne dochádzali sily.  Naše dievčatá po dobrom kolektívnom výkone nakoniec zaslúžene zvíťazili 76 : 35.

2019-04-14 MBK ST vs MBK RK zeny zapas c.A5 zapis

 

Kadetky v sobotu pod vedením trénera M. Sýkoru privítali na domácej pôde tím zo Zvolena. V základnej skupine sme dokázali doma Zvolen poraziť v napínavom zápase  po predĺžení. Naše očakávania tak boli na domáci tým vysoké. Začiatok zápasu bol pre nás priaznivý, M. Pomajbová sa uviedla na začiatku trojkou. Zvolenčanky však hru rýchlo vyrovnali a rovnako trojkou sa dostali do vedenia 8 : 10, ktoré už do konca polčasu len zvyšovali. Polčasový výsledok 22 : 48 bol dôsledkom predovšetkým tej skutočnosti, že sme nedokázali ubrániť podkošové hráčky súpera. V našom tíme nenastúpila N.Malková a jej absenciu bolo na palubovke taktiež cítiť. Naše dievčatá, aj keď vyhrali záverečnú štvrtinu, nedokázali nadviazať na výkon zo základnej časti a zápas tak skončil prehrou 76:50

2019-04-13 BK NMNV vs BK ZS ZV kadetky zapas c.A35 zapis

V nedeľu po zápase žien nastúpili kadetky, tentoraz aj bez M. Dovčíkovej, na zápas proti lídrovi súťaže z B. Bystrice. Naše dievčatá sa nespamätali zo sobotnej prehry a pokračovali v nevýraznom výkone. Agresívna obrana Bystrice robila naším dievčatám problém a nedokázali si vytvoriť dobré strelecké príležitosti. Rýchlo tak prehrávali v prvej štvrtine o 10 bodov a súperky rýchlou a aktívnou hrou svoj náskok do konca polčasu vybudovali na 45 : 21. V tretej štvrtine Bystrica stratila zo svojej aktivity  a naše dievčatá dokázali vyrovnať hru. Zásluhou oblúkových hráčok sme sa dokázali presadiť aj strelecky a tak sme tretiu štvrtinu vyhrali po zlepšenom výkone 18 : 17. Zlepšená hra pokračovala aj vo štvrtej štvrtine, ale zvrat v zápase nám súper nedovolil. Tak kadetky zaznamenali aj druhú prehru víkendu 72:55

2019-04-14 BK NMNV vs BK SKP 08 BB kadetky zapas c.A40 zapis

 

Pridaj komentár