Staršie žiačky úspešné na domácom turnaji

Staršie žiačky po piatkovom skvelom víťazstve, ktoré naše dievčatá stálo veľa síl, čakal v sobotu súper ešte kvalitnejší. Spoločný tím B.Bystrice a Zvolena mal na súpiske 12 kvalitných hráčok. Naša 8 členná zostava pôsobila na začiatku miestami unavene, napriek tomu si dievčatá v prvej štvrtine dokázali vybudovať mierny náskok. V druhej štvrtine však súperky zrýchlili tempo a zlepšili streľbu a šnúrou 10 bodov sa v závere polčasu dostali do 7 bodového vedenia 23 : 30. V druhom polčase však náš tím chytil druhý dych, zlepšil obranu tak že súper za 2. polčas dokázal vstreliť už len slabých 12 bodov. Tak sa naše dievčatá už v polovici tretej štvrtiny dostali do vedenia a začiatku štvrtej štvrtiny 15 bodovou šnúrou odskočili súperovi na viac ako 20 bodov a napriek číselnej prevahe súpera aj kondične dokázala zdolať 64 : 42.

 

V sobotu staršie žiačky nastúpili proti súperovi  zo Spišskej Novej Vsi, ktorý na turnaji ešte nevyhral. Náš tím, vedený M. Sýkorom s asistentkami T. Moravčíkovou a L. Krč-Turbovou vstúpil aj po dvoch zápasoch, ktoré odohrali dievčatá prakticky v šestici, do zápasu s odhodlaním nič neponechať na náhodu a už v prvej štvrtine sa dostal do 10 bodového vedenia. Na palubovke dostali tentoraz väčší priestor aj 2 posily z mladších žiačok / Lili a Domča/ a bez problémov sa začlenili do herného systému. V tretej štvrtine tak naše dievčatá rozhodli o presvedčivom víťazstve, ktoré vo štvrtej štvrtine potvrdili a výsledkom 83 : 37 si zabezpečili víťazstvo v turnaji. Za výkon a nasadenie ktoré predviedli patrí všetkým veľké uznanie. Ak v týchto výkonoch budú pokračovať aj v súťaži, určite im postup do nadstavbovej osmičky neunikne.

Turnaj staršie žiačky 6.-8.9.2019

PozTímPoč. záp.VýhraPrehraDalDostalRozdielBODY
1330208114946
2321193133605
3312140177-374
4303104221-1173

Pridaj komentár