staršie mini a kadetky v akcii

V sobotu 9.11.2019 čakal na naše staršie minižiačky ťažký súper a favorit súťaže zo Šamorína. Zápas sa mal začať o 10 00, ale v tom čase mal súper na palubovke len 6 hráčok a tak sa začiatok zápasu posunul. Druhá časť šamorínskeho tímu totiž hľadala Starú Turú niekde na strednom Slovensku pri Banskej Bystrici a tak dorazila až na druhý polčas. Napriek tomu šestica Šamorínčaniek v prvom polčase bojovala a prvý polčas aj vďaka naším zaváhaniam v prvej polovici druhej štvrtiny, kedy sme inkasovali šnúru 0 : 16, vyhrali Šamorínčanky 22 : 30. V druhom polčase potom nastúpili stratené hráčky zo Šamorína a výlet po Slovensku na nich bol poznať. Už v tretej štvrtine sa naše hráčky dostali do vedenia, zaznamenali 15 bodov v rade, a za celý druhý polčas dovolili súperovi streliť len 4 body a zaslúžene vyhrali 56 : 34.

Druhý zápas mal v prvom polčase rovnaký priebeh. V prvej štvrtine sme hrali so Šamorínom vyrovnane 16 : 18. V druhej štvrtine  Šamorín dokázal svoj náskok navýšiť na 29 : 37 aj vďaka naším nepresným šestkám, ktorých sme nepremenili v druhej štvrtine 9 z 12. Do druhého polčasu naše dievčatá vstúpili nabudené a rýchlo náskok Šamorína sťahovali a v závere tretej štvrtiny sme sa dostali do vedenia 53 : 50. Vo štvrtej štvrtine sme však opäť prepadli v obrane, keď sme nedokázali ubrániť šamorínsku hráčku č. 9 L. Lopuchovú, ktorá zaznamenala spolu až 23 bodov. 3 minúty pred koncom sa tak súper dostal do vedenia 62 : 63 a naše dievčatá už k ničomu nepustil. Tak Šamorín v závere šnúrou 10 : 0 vybojoval víťazstvo 62 : 73. Naše dievčatá si však zaslúžia veľkú pochvalu, že s favorizovaným súperom odohrali 2 vyrovnané stretnutia a zistili, že aj s takým súperom sa dá hrať. Do budúcnosti je dnešný výkon pre hráčky a trénerov veľkým povzbudením.

2019-11-09 MBK ST vs SBK Samorin U12 zapas c.Z31 zapis

Fotogaléria zo zápasu je tu

Kadetky na sobotný zápas proti Slovanu nastúpili ako je u nás v poslednej dobe zvykom, zakríknuto a spomalene. Kým sa trochu prebrali prehrávali 0 : 8. Následne po prestriedaní trénera začali postupne náskok súpera sťahovať. V polovici druhej štvrtiny sme sa zásluhou zlepšenej obrany a dôraznosti išli prvý krát do vedenia 24 : 22. Dievčatá naďalej na súpera tlačili a postupne si vybudovali až do polčasu náskok 34 : 24. Do druhého polčasu sme však nastúpili podobne ako do začiatku zápasu. Kopili sme chyby v útoku a nedôslednou obranou sme súperovi umožnili dotiahnuť náš náskok 12 bodovou šnúrou na 36 : 36.  Súper však v svojej hre pokračoval až do záveru tretej štvrtiny a dostal sa do vedenia 46 : 42. Na začiatku štvrtej štvrtiny sa naše dievčatá spamätali s zvýšeným úsilím v útoku s úspešným zakončením spod koša  strhli vedenie opäť na svoju stranu 52 : 49. Následne však opäť prišlo ku strate koncentrácie, zahodili sme aj ľahké strely z protiútoku a súper to nenechal nepotrestané. Zápas naše dievčatá nakoniec prehrali 64 : 56, keď záver už bol úplne v réžii Slovanu.

Fotogaléria zo zápasu je tu

Nedeľný zápas proti Seredi začali naše kadetky podobne ako ten sobotný. Rozdiel bol v tom, že ak v sobotu im to trvalo 8 minút, než sa spamätali, tak tentoraz prišlo k zmene už po 3 minútach. Súperovi to však stačilo na rozbehnutie a celú prvú štvrtinu tak bol vo vedení. Naše dievčatá sa vďaka zlepšenej obrane a výbornému obrannému doskoku postupne dostávali do zápasu a v polčase už boli vo vedení 40 : 34. Na začiatku tretej štvrtiny náš tím pokračoval v tlaku, až si vybudoval 13 bodové vedenie za stavu 49 : 36. Potom naše dievčatá chvíľkovo poľavili v obrane a súper z nášho náskoku stiahol, ale na začiatku štvrtej štvrtiny sme šnúrou 10 : 0 náš náskok zvýšili na 70 : 53. Sereďanky sa však navzdali a bojovali až do konca za stavu 72 : 61. Naše dievčatá tak zápas zaslúžene vyhrali a napravili si tak chuť po nešťastnej prehre so Slovanom.