V kvalifikácii SP vysoká prehra nášho tímu

V nedeľu 19.1.2020 nastúpil náš tím žien v najsilnejšom zložení na palubovke extraligového bratislavského Dubčeku v kvalifikácii Slovenského pohára. Naše dievčatá však nemali svoj deň. Predovšetkým v obrane pôsobili nekoncentrovane, púšťali súperky do streleckých príležitostí, ktoré skúsené bratislavské hráčky aj premieňali. Našu deravú obranu sme nedokázali prakticky vylepšiť  ani po prestriedaní a tak sme počas celého zápasu ťahali za kratší koniec. V útoku sa v hale na bratislavskom gymnázia A. Dubčeka naozaj zle triafa. Koše v hale sú mierne povedané nie celkom štandardné a tak naša strelecká úspešnosť bola napriek extraligovým skúsenostiam viacerých našich hráčok podpriemerná. V zápase sme prehrávali v druhom polčase aj o 40 bodov a konečný výsledok 88 : 56 nám veľa šancí na kvalifikáciu v domácej odvete nenecháva.

Kadetky odohrali v nedeľu svoj posledný zápas v regionálnej súťaži západ na ihrisku v Trnave.  S týmto súperom sa za posledných 7 dní stretli 3 krát, pričom na jeden zápas sa hral v rámci EWBL, kde sme vyhrali 49 : 38 . Žiaľ súťaž kadetly neukončili víťazstvom. Napriek tomu, že väčšinu času v zápase vyhrávali, nezvládli záver zápasu a prehrali 48 : 50. Po sobotňajšom domácom víťazstve proti Trnave 58 : 48 to bolo prekvapením. V sobotu sme dokázali po vyrovnanom polčase súperovi v druhom polčase utiecť a náskok sme následne do konca zápasu kontrolovali, pričom do zápasu sa zapojili všetky dievčatá.

Pridaj komentár