Kadetky s víťazným vstupom do nadstavby

Tento víkend 1.-2.2. 2020 vstúpili naše kadetky do nadstavbovej súťaže U17 o 1.-8. miesto. Prvé štyri tímy z tejto súťaže postúpia na finálový turnaj MSR. V sobotu privítali na domácej palubovke tím zo Spišskej Novej Vsi, ktorý v regióne východ skončil na druhom mieste. Naším dievčatám chýbali zranené rozohrávačky T. Kraislová a V. Kubinová. Hra v prvej štvrtine vyzerala kostrbato, súper sa dostal na začiatku do vedenia 7:2. My sme sa trápili na rozohrávke, naše strelecké pokusy boli nepresné a súper skóroval z rýchlych protiútokov. Hru súperiek tvorila predovšetkým jedna hráčka – K. Jarošová, ktorá zaznamenala len v prvej štvrtine 10 bodov a do konca zápasu pridala ešte 16 bodov. Naša obrana sa však postupne zlepšovala a súperky mali problém dostať sa do dobrých streleckých pozícií. Skórovali však z viacerých jednoduchých vypichnutiach pri našej rozohrávke. V druhej štvrtine sme pridali aj lepšiu kombinačnú hru a darilo sa nám skórovať z pod koša. Tým sme si vybudovali do polčasu mierny 6 bodový náskok 29 : 23. Druhý polčas sme však začali nekoncentrovane, obrana bola nedôsledná a strácali sme lopty a tak sa súper v tretej štvrtine dostal do vedenie 39 : 38. V závere štvrtiny sme však dvomi trojkami dokázali opäť strhnúť vedenie v náš prospech 46 : 41. V štvrtej štvrtine už naše dievčatá zvrat nedopustili a s húževnatým súperom nakoniec vyhrali 62 : 58.

V nedeľu čakal na kadetky papierovo slabší súper z Popradu. Naše dievčatá však opäť nemali dobrý vstup do zápasu, rýchlo prehrávali 0 : 8, pričom hlavný problém mali s rýchlou hrou súpera jedna na jedna. V útoku sa nám nedarilo premieňať ani ľahké strely. Priebeh hry sa zmenil za stavu 11 : 20 pre Poprad, keď tréner Sýkora zmenil obranu na zónovú. Súpera to zaskočilo a tak sme do konca štvrtiny stiahli náskok na 20 : 22. V druhej štvrtine sa naše dievčatá vďaka zlepšenej presnosti streľby a troma trojkami dostali do vedenia v zápase a po polčase viedli 43 : 32. Po tretej štvrtine už viedli dokonca 60 : 41 a o zápase sa zdalo byť rozhodnuté. Súper však vo štvrtej štvrtine vytiahol obranu až na našu polovicu, agresívne zdvojoval a zrazu sme mali veľký problém. Stav bol zrazu 67 : 58 a v závere sme sa museli báť o výsledok. Dievčatá ale nakoniec zápas dotiahli do víťazného konca 71 : 65.

2020-02-01 MBK ST vs BAM PP U17 zapas c.A11 zapis

 

Náš tím starších mini U12 cestoval na svoje súťažné zápasy v sobotu do Nitry. Naše dievčatá vstupom do zápasu súpera úplne zaskočili. Zodpovednou obranou a rýchlym prechodom do útoku súpera doslova valcovali a prvú štvrtinu vyhrali 2 : 24 pričom skórovali všetky naše hráčky na ihrisku. V druhej štvrtine sa súper trochu spamätal, skóre už nerástlo takým tempom a tak sme v polčase viedli 39 : 11. V druhom polčase už naše dievčatá poľavili, po tretej štvrtine sme viedli 52 : 16 a celkovo sme zápas s priamym súperom o postup vyhrali 61 : 25.

Druhý zápas s týmto súperom mal však úplne iný priebeh. Nitrančanky sa na začiatku dostali dokonca do vedenia 5 : 0 až si naše dievčatá spomenuli že treba začať hrať. Šnúrou 12 : 0 otočili priebeh zápasu, ale ich prevaha už nebola taká jednoznačná ako v prvom zápase. Vyhrali sme však jednoznačne oba polčasy a celý zápas 61 : 38.

Staršie mini U12, skupina Západ – 2019/2020

PozTímPoč. záp.VýhraPrehraDalDostalRozdielBODY
118171107245961335
21413186828957927
316887156664924
4148668354214122
516511539798-25921
6BK AŠK Slávia Trnava out416511432736-30421
7180182081027-81918

V stredu 29.1. nastúpili na odvetný zápas kvalifikácie SP naše ženy proti extraligovému tímu Dubček Batislava. V našom time oproti zápasu v Bratislave už nenastúpili Čajky- E. Mihaljevičová,  M. Dovčíková  a T. Bábiková, no naopak, po dlhej pauze zavinenej zranením kolena, sa vrátila S. Majtásová. V time hosti chýbala A. Riecka a M. Krajčovičová. Cieľ do zápasu bol jasný – odčiniť veľmi zlý výsledok, ale aj prejav nášho družstva z prvého zápasu. Ak to pôjde, tak aj pokúsiť sa vyhrať. Na postup sme nejako nemysleli, lebo manko -32 bodov bolo obrovské. Naše dievčatá vstúpili do zápasu ako víchor. Skvelo bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Od začiatku sme predvádzali oku lahodiaci basket a hráčky privádzali divákov doslova do varu. Padali nám aj trojbodové strely a v polovici druhej štvrtiny sme vyhrávali už viac ako o 20 bodov. Už sme si aj začali uvedomovať, že ani ten postup nie je až tak vzdialený. Ťažko je ale udržať taký trend hry, aký sme predvádzali, po celý zápas a hlavne proti kvalitnému tímu z extraligy, akým je Dubček. Hostky zabrali a upravili polčasový rozdiel na 47 : 33 pre nás. Po polčase sme predviedli ešte jeden nápor, kde sme natiahli bodový rozdiel cez 20 na 69 : 46, no pri tomto čísle sa to už pozastavilo.
Nevadí. Zápas sme jednoznačne vyhrali 63 : 64. Pre nás ešte podstatnejšie je, že výkon tímu bol kvalitný, naši diváci videli kvalitný basketbal a extraligovému tímu z hlavného mesta sme ten postup nedarovali poľahky. Dievčatám za tento zápas gratulujeme a tešíme sa na naše ďalšie zápasy. Súperovi držíme palce na final 4 SVK pohára aj v prebiehajúcej sezóne v extralige.

2020-01-29 MBK ST vs Dubcek BA SP zeny kvalif. zapas c.2 zapis

Pridaj komentár