Naše dievčatá opäť úspešne v súťaži

Naše ženy privítali tento víkend 29.2. a 1.3.na domácej palubovke 2 družstvá – BK Zvolen a UMB B. Bystricu, s ktorými majú doteraz jediné 2 prehry. Boli teda odhodlané súperom prehry oplatiť.
V sobotu dievčatá nastúpili proti Zvolenu pod vedením hrajúcej asistentky Lucie Krč-Turbovej a po vcelku vyrovnanej prvej štvrtine si do polčasu zásluhou 10 bodov M. Dovčíkovej vybojovali dvojciferný náskok 36 : 25. V tretej štvrtine, ktorú sme vyhrali o 15 bodov sme následne rozhodli o zápase a celkovo ho vyhrali 68 : 44, čiže o 24 bodov, čo bolo viac ako prehrali vonku (vo ZV -21).
V nedeľu naše dievčatá čakala Banská Bystrica. Zápas sme začali super a po prvej štvrtine sme vyhrávali 23:10 keď v závere zaznamenala 8 bodov S. Majtásová včítane trojky s klaksónom. V ďalších 2 štvrtinách sme sa trápili. Súper hral rýchlo a aj keď sme dominovali pod košom, chybami v obrane sme Zvolenčankám umožnili voľné strely. Vyhrávali sme už aj o 18 bodov, no stav po tretej štvrtine bol iba o 8 bodov pre nás.Môžeme povedať, že v záverečnej štvrtine nás jednoznačne naštartovala E. Mihaljevičová. Bola naozaj všade. Agresívne bránila, doskakovala na oboch častiach ihriska, získavala fauly a úspešne zakončovala. Svojou veľkou energiou nás naštartovala a my sme v poslednej štvrtine dominovali so skóre 28:13.
Aj Bystricu sme dokázali poraziť väčším rozdielom – 88 : 65, ako sme u nich prehrali (v BB -13). Svoje prve minúty si u nás pripísali T. Sailerová a L.Benová a veríme, že sa im bude u nás dariť.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu  

2020-03-01 MBK ST vs BK SK UMB BB zeny zapas c.112 zapis

 

Naše mladšie žiačky cestovali na palubovku suveréna tejto súťaže v oblasti stred – Banskej Bystrice. Prvý zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Obidve družstvá výborne bránili a skôr sa trápili v útoku. V polčase sme prehrávali 19 : 16 a po tretej štvrtine bol stav vyrovnaný 23 : 23. Ešte pár minút pred koncom zápasu bolo skóre vyrovnané 27 : 27 a tam tréner jednoznačne očakával, že už tento zápas dievčatá zoberú do vlastných rúk. Opak bol pravdou. Aj napriek jasným pokynom a povzbudzovaniu z lavičky sme posledné 2 minúty dali do zápasu najmenej energie a ponúknutú výhru sme neprijali. Prvý zápas sme tak prehrali 35 : 29.
Na lavičke sme si povedali veci, ktoré chceme zmeniť a odhodlane pôjdeme do druhého zápasu. Bohužiaľ, hneď v úvode zahrali veľmi laxne L. Mudranincová s V. Kozákovou, súper sa dostal do 10 bodového vedenia a tak tréner bol nútený ich vystriedať. Zápas sa vyrovnal ale v polčase sme stále prehrávali 26:15. Treba pochváliť M. Podhradskú, N Hučkovú a L. Antalovú, že sa chytili svojej šance a hrali s veľkou energiou. V tretej štvrtine sme stiahli vedenie súpera na 32 : 26 ale v závere sme už nedokázali súpera pritlačiť  a celkovo sme prehrali 38 : 30.
Jasne sa nám ukázalo, že máme na to, aby sme Bystričanky porazili, no zároveň sa ukázalo, že na to potrebujeme všetci ťahať za jeden povraz a hrať disciplinovane s plnou energiou 32 minút.

Mladšie žiačky U13, skupina Stred – 2019/2020

PozTímPoč. záp.VýhraPrehraDalDostalRozdielBODY
11212076729747024
2149567651416223
3127579333545819
4108260127932218
514212453853-40016
6140141811193-101214

 

Mladšie mini vycestovali na svoj zápas do Trnavy. Cez týždeň sme mali jarné prázdniny, takže účasť dievčat na tréningoch bola slabšia. To sa prejavilo aj na našom výkone, ktoré bolo takpovediac „prázdninové“. Naše dievčatá sa nevedeli dostať do tempa, nevedeli sme sa presadiť v hre 1:1, viazol rýchly protiútok, hoď a bež sme neriešili optimálne a strelecké príležitosti sme si sami komplikovali. Jediným pozitívom bola naša obrana, dostali sme iba 16 bodov. Aktívnou obranou po celom ihrisku sme súpera prinútili k chybám, stratám lôpt a dievčatá rozhodli o zápase. Celkovo sme vyhrali 46 : 16 a v zápase 3×3 potom 17 : 3.
Trénerov potešila hlavne účasť všetkých našich 15 dievčat na zápase, boli sme v kompletnom zložení a zahrali si všetky naše dievčatá. Za snahu, bojovnosť, nasadenie a preukázané basketbalové zručností im patrí pochvala. Náš klub MBK reprezentovali Nina, Peťa, Domča, Tamara, Simča, Julka, Táňa, Kaja, Hanka, Natália, Miška, Tete, Jessica, Nikita, Anetka.

Staršie žiačky nastúpili doma potom, ako zápas odvolala v sobotu Handlová, v nedeľu proti dievčatám z Rožňavy. Naše dievčatá sa v prvom poločase trápili, v obrane neboli dostatočne dôsledné a súper využíval voľný priestor na skórovanie. Polčas sme tak prehrali 39 : 33. V tretej štvrtine sme však zlepšili obranu a z rýchlych protiútokov, ktoré ťahala hlavne A. Vidová, sme dokázali zaznamenať 15 bodovú šnúru a po tretej štvrtine sme viedli 63 : 53. V štvrtej štvrtine si naše hráčky súpera už postrážili a zaslúžene vyhrali 76 : 65.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu  

 

Pridaj komentár