Žiačky na turnaji víťazne, juniorky z Košíc so 4. miestom

Naše dievčatá cez víkend bojovali na viacerých frontoch. žiačky na domácom turnaji zdolali všetkých súperov, ale výkon ktorý podali nebol vo všetkých zápasoch dokonalý. V sobotu sa najprv trápili so Slovanom. Súper ich porazil v 3 štvrtinách, ale víťazstvo v tej jedinej v prvom polčase o 16 bodov stačilo na tesné víťazstvo našich dievčat. V zápase s Trnavou si naše dievčatá už vývoj zápasu postrážili, v prvej štvrtine si vypracovali náskok ktorý postupne navyšovali a presvedčivo vyhrali o 20 bodov. Zápas so Sereďou už bol z tých jasných. Dievčatá kvalitnou obranou súpera nepúšťali do šancí, za 3 štvrtiny mu dovolili len 14 bodov a napriek tomu, že súper sa veľmi snažil, nechýbalo veľa aby vyhrali 50 bodovým rozdielom. Zápas s Trenčínom už bol len zavŕšením víťazstva v turnaji v tréningovom tempe, keď si zahrali predovšetkým dievčatá z lavičky.

Výsledky zápasov turnaja tu

Tabuľka turnaja tu a fotky z turnaja tu

Náš tím junioriek posilnený o V. Kozákovú cestoval na víkend do Košíc za finálový turnaj U23. V piatok si naše dievčatá dobrým výkonom v druhom polčase vybojovali proti Seredi postup medzi prvú štvorku turnaja. V sobotu proti budúcemu víťazovi YA Košice však nemali nárok na úspech a tach sa pripravovali na zápas o 3. miesto. Do zápasu s Popradom vstúpili koncentrovane a so súperom s bohatými extraligovými skúsenosťami hrali vyrovnanú partiu. V polčas dokonca viedli 31 : 29. V tretej štvrtiny však neočakávane stratili koncentráciu, dovolili Popradčankám zaznamenať šnúru 18 : 0 a tento náskok súpera už nedokázali následne zmazať. Z Košíc si tak priviezli nevďačné 4. miesto. Budú si však môcť už o 2 týždne napraviť chuť, keď sa rozbehnú boje v našej kategórii U19 turnajom v Rožňave a v prípade úspechu následne 26.-27.6.2021 na finálovom turnaji v našej domácej hale.