Herný prejav junioriek zaostal za očakávaním

Tento víkend 23.-24.10.2021 nastúpili na svoje súťažné zápasy doma juniorky U2003 a vonku staršie žiačky U2007. Mladšie žiačky U2009 svoje zápasy boli nútené odložiť pre karanténu, v ktorej sa ocitli viaceré hráčky družstva.

Staršie žiačky v sobotu cestovali do Cífera, kde sa stretli s nám dobre známym tímom Trnavy. Naše dievčatá vstúpili do zápasu bojazlivo, súper sa dostal do rýchleho vedenia a až ku koncu štvrtiny sa nám podarilo vyrovnať. Druhú štvrtinu sme však začali lepšie, šnúrou 10 : 0 sme prekonali počiatočné rozpaky a postupne sme dominovali na ihrisku. Druhú, a aj štvrtú štvrtinu sme vyhrali o 19 bodov a zaznamenali sme s Trnavou jednoznačné víťazstvo 84 : 40. Viac info o zápase nájdete tu

V nedeľu cestovali staršie žiačky s trénerskou trojicou T. Kačmarik, F. Redaj a M.Jurík za ambicióznym súperom do Serede. Napriek tomu, že sme zápas vyhrali tak sa nie je moc čím chváliť. Predovšetkým to bol zápas zahodených príležitostí z oboch strán. Len v prvej štvrtine mal náš tím úspešnosť trestných hodov 2 : 12 a za celý zápas rekordne podozrivých 11 premenených zo 40. Najlepšie strelkyne I. Mahaljevičová a R.Šarayová dali samé dve za zápas 55 bodov a to sa im podarilo ešte zahodiť 20 trestných hodov ! Podobne sa viacerým dievčatám nepodarilo zakončiť viaceré útoky 1 : 0 a tak je hotový zázrak, že sme s touto streleckou mizériou nakoniec vyhrali v Seredi 79 : 63. Vďačíme za to aktívnej obrane a dobrému doskoku, ktorý nám umožnil viaceré opakované strely. A keďže ani súper nemal svoj najlepší deň, zostávajú staršie žiačky v súťaži naďalej bez prehry. Viac info o zápase nájdete tu

712012118143112

Juniorky nastúpili v sobotu proti minuloročnému extraligovému tímu zo Spišskej Novej Vsi. Dievčatá pod vedením trénera D. Luptáka začali aktívne, súpera dostávali pod tlak a v prvých minútach si vybudovali mierny náskok. Postupne však nasadenie ustupovalo a aj streľba bola menej presné a tak súper v druhej štvrtine vyrovnal hru a košom v poslednej sekunde znížil na polčasových 29 : 22. Do tretej štvrtiny však náš tím nastúpil ako vymenený. Zvýšil obrátky, agresívne bránil a z rýchlych protiútokov bodoval. Po sérii 24 : 0 bolo o zápase rozhodnuté. Potom ako v štvrtej štvrtine rozdiel dosiahol skoro 40 bodov naše dievčatá akoby predčasne odišli zo zápasu a tak dali priestor súperovi na korekciu výsledku 72 : 43. Viac info o zápase nájdete tu. Foto zo zápasu nájdete tu.

V nedeľu juniorky nastúpili na zápas proti Rožňave. Aj keď to mal byť papierovo slabší súper, dievčatá sa s ním natrápili. Po sobote akoby stratili chuť hrať rýchly basketbal. Streľba bola skoro katastrofálna. Súper zatváral šestku a tak sme často strieľali za 3 body, žiaľ s veľmi nízkou úspešnosťou 3 : 28. Ani za dva body to nevyzeralo oveľa lepšie. Aj vyhlásené strelkyne sa nevedeli trafiť z pod koša. Tereza Kraislová mala úspešnosť 0 : 5 a Ema Eliášová 1 : 6. Celkovo sme v zápase dali súperovi len žalostných 54 bodov. Prvú štvrtinu sme ako tak zvládli vďaka obrane, ale v druhej sme poľavili a súper hru vyrovnal. V polovici tretej štvrtiny sme viedli už len o 9 bodov a až vtedy dievčatá trochu zabrali. Zaznamenali 9 bodov v rade a zvýšili svoj náskok na 18 bodov do konca štvrtiny. To však bolo z našej strany všetko. Podobne ako so SNV sme v štvrtej štvrtine zaznamenali výrazný útlm nášho tímu. Prehrali sme štvrtinu 10 : 12 a tak súper odcestoval spokojný s veľmi prijateľným výsledkom 54 : 38. Náš herný prejav však musel urobiť trénerovi značné vrásky na čele, pretože nás čakajú aj ďaleko kvalitnejší súperi a s takouto hrou len ťažko dokážeme uspieť. Zatiaľ sme však v spojenej 1. lige a juniorskej súťaži bez prehry. Viac info o zápase nájdete tu. Foto zo zápasu nájdete tu