V prvom zápase SP podľahli naše juniorky po dobrom výkone Šamorínu

V utorok 1.2.2022 sa v domácej športovej hale odohral prvý kvalifikačný zápas junioriek MBK Stará Turá s extraligovým tímom žien Šamorína. Naše dievčatá pod vedením trénera D. Luptáka dokázali súperovi vzdorovať cca 15 minút prvého polčasu. Potom však náš tím prišiel o časť svojej úvodnej energie a skúsené súperky toto zaváhanie dokonale využili. Po prvej štvrtine náš tím ešte viedol 19 : 18, v polovici druhej štvrtiny však súperky strhli vedenie v svoj prospech a do konca polčasu dokázali svoj náskok navýšiť na 27 : 45. Naše dievčatá však bojovali aj v druhom polčase, hra sa vyrovnala ale Šamorín si svoje vedenie postrážil. Skúsená reprezentačná rozohrávačka T. Sujová zaťažila naše konto 37 bodmi. Pod košom sme tiež za súperom zaostávali, aj preto že T. Vandlíková si už v prvej štvrtine urobila 3 fauly. Celkovo ale naše dievčatá podali sympatický výkon a sú opäť o skúsenosť bohatšie. Odveta sa hrá 14.2.2022 v Šamoríne.

Štatistiky zo zápasu sú tu Fotogalériu nájdete tu

Pridaj komentár