Víťazný vstup tímu U2011 do súťaže starších minižiačok

V sobotu 22.10.2022 nastúpili na svoje prvé súťažné zápasy v tejto sezóne aj naše staršie mini U2011. Tím zložený z hráčok Starej Turej a Myjavy sa ešte len navzájom spoznáva. A keďže aj domáca trénerka T. Moravčíková bola cez víkend na trénerskom seminári v zahraničí, prevzali za ňu v zápasoch so Sereďou vedenie tímu Z. Adamkovičová a E. Nedorostová. Náš tím potreboval pár minút kým sa na palubovke zorientoval, no ale potom na súperky zatlačil v obrane a dokázal po získaných loptách premieňať svoje šance. V prvej štvrtine ťahali bodovo tím Myjaváčky, v druhej štvrtine zase Turanky a tak bolo v polčase skóre 34 : 5. Sereď sa však nevzdávala a ďalej bojovala o každú loptu. Naše dievčatá si tak museli víťazstvo zaslúžiť. Aj keď sa im nedarilo premieňať trestné hody, keď v druhom polčase z 10 premenili len 1, tak aktívnou obranou a rýchlymi protiútokmi dokázali súpera zdolať aj v druhom polčase a získali tak prvé víťazstvo 65 : 15 ešte pred koncom 4. štvrtiny.

V druhom zápase sa obraz hry zopakoval. V polčase sme viedli 31 : 6 a aj keď nám stále nepadali trestné hody, súper túto našu slabinu nedokázal využiť a tak sme zaslúžene vyhrali aj v druhom zápase 63 : 15. Všetky dievčatá si za predvedený výkon zaslúžia veľkú pochvalu. Foto zo zápasu nájdete tu .

Naše kadetky U17 pod vedením trénera M. Juríka cestovali tento víkend k favoritom našej regionálnej súťaže. V sobotu sa stretli so Slovanom Bratislava. Tím pod vedením trénera Juríka počas prvých troch štvrtín podal veľmi dobrý výkon. Slovan zo začiatku viedol, ale naše dievčatá do konca štvrtiny skóre obrátili na 13 : 11. V druhej štvrtine sme svoj náskok postupne navyšovali na polčasových 25 : 18. V tretej štvrtine sme vďaka trom trojkám viedli už 46 : 33. V štvrtej štvrtine však akoby padla na dievčatá deka. Nepremenili už ani jeden strelecký pokus, ale dokázali súpera ubrániť na 8 bodov a tak nakoniec tesne zvíťazili so Silným Slovanom 46 : 41.

V nedeľu nastúpili kadetky na druhý zápas proti ešte silnejšiemu Šamorínu. Vstup do zápasu sa naším dievčatám vôbec nevydaril, už po pár minútach prehrávali 2 : 14. Až potom sa trochu spamätali, vyrovnali hru ale súper si tento náskok dokázal až do konca polčasu udržať za stavu 24 : 34. V tretej štvrtine boli naše dievčatá aktívnejšie ako súper, bojovali v obrane a stiahli vedenie Šamorína na 37 : 39. Potom však opäť prišla chvíľková strata koncentrácie a súper sa do konca štvrtiny vzdialil na 39 : 47. Záverečná štvrtina nám však nesadla podobne ako na Slovane. Za stavu 43 : 49 súper šnúrou 11 : 0 rozhodol o víťazstve v tomto zápase celkovo 54 : 73. Naše dievčatá však preukázali, že dokážu 30 minút hrať vyrovnane aj s tými najsilnejšími súpermi. Tak ešte dotiahnuť tých posledných 10 minút a majú šancu na víťazstvo v odvete.