Domáci turnaj starších žiačok prebehol úspešne

Náš klub zorganizoval tento víkend domáci prípravný turnaj pre kategóriu U2009, na ktorom sa zúčastnili tímy ŠKBD Spišská Nová Ves, AŠK Slávia Trnava, CBK Košice, Šinter Bratislava a MBK Stará Turá. Turnaj sa hral v športovej hale na štadióne od piatka 15.9.2023 o 16 00 zápasom ŠKBD Spišská Nová Ves  – ASK Slávia Trnava a skončill záverečným zápasom nedeľu 17.9. o 13 15 zápasom MBK Stará Turá – Šinter Bratislava. V niektorých tímoch nastúpili aj dievčatá r. 2008.

Naše dievčatá si viedli na turnaji veľmi dobre. Už v prvom zápase v piatok silne potrápila favorita na víťazstvo v turnaji – tím CBK Košice. V prvej štvrtine naše hráčky začali opatrne a s rešpektom. Prehrali ju 8 : 18. V druhej štvrtine sa však otriasli, začali hrať agresívnejšie a rýchlejšie a súpera dostali pod tlak. Výborne v obrane hrala T. Pobočíková, ktorá svojou bojovnosťou strhla aj spoluhráčky. V tomto zápase tímu pomohla aj P. Nemečková svojimi skúsenosťami a zrazu sme v polčase viedli 31 : 28. Po polčase sa súper otriasol, pritlačil na nás tvrdou obranou a dostal sa opäť do vedenia 35 : 39. Naše dievčatá sa do konca zápasu držali na rozdiel jedného koša, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Napriek tesnej prehre 49 : 51 si zaslúžia pochvalu za odvedený výkon.

V druhom zápase turnaja bol naším súperom tím Slávie Trnava. Čakal sa vyrovnaný zápas a priebeh prvej štvrtiny to potvrdzoval. Obe strany mali problém so zakončením a tak po prvej štvrtine bol stav 8 : 7. V druhej štvrtine sme pridali v obrannej činnosti ale niekedy aj za hranicou dovoleného. Súper sa tak dostal k streľbe šestiek, ale viaceré nepremenil a tak sme v polčase viedli 19 : 14. Do druhého polčasu naše dievčatá od začiatku na súpera vybehli s veľkou energiou. Než sa Trnava stihla spamätať, prehrávala 31 : 17, keď sa opakovane pod košom presadila J. Fáberová. Štvrtinu sme vyhrali 20 : 3 a o víťazstve v zápase bolo rozhodnuté. V záverečnej štvrtine už nám súper nedokázal vôbec vzdorovať a aj keď oba tímy dali priestor hráčkam z lavičky záverečné skóre 68 : 17 bolo pre súpera až príliš kruté.

V treťom zápase bola naším súperom Spišská Nová Ves. Tento zápas sa nám vydaril asi najhoršie zo všetkých zápasov na turnaji. Do zápasu už nenastúpila T. Pobočíková pre zranenie a na výkone tímu to bolo poznať. Dlho sme sa nevedeli zorientovať, body sme dávali väčšinou z trestných hodov a naša hra postrádala zo začiatku energiu. Polčas bol za stavu 22 : 14 a až v tretej štvrtine sme sa viac rozbehli. Pomohla nám 2 trojkami aj P. Nemečková a tak sme viedli 42 : 26. V záverečnej štvrtine sme si už náskok ustrážili a zápas vyhrali 54 : 37

Záverečný zápas sa hral v nedeľu a súperom bol tím Šinter Bratislava. Tento zápas mal jasný priebeh od začiatku, prevaha našich dievčat v technike aj kombinácii bola zrejmá. Do zápasu nastúpila aj N. Foltýnová / r 2011/ a hneď sa dokázal presadiť aj bodovo. V polčase náš tím viedol 36 : 15 a v rámci zápasu si nacvičoval aj nové kombinácie, ktoré naše hráčky ešte len začínajú skúšať. Presvedčivým víťazstvom 60 : 22 si náš tím zabezpečil konečné 2. miesto na turnaji. Dievčatám k úspechu gratulujeme.

Turnaj vyhrali dievčatá CBK Košice, na treťom mieste skončil tým Slávie Trnava, štvrtý tím Šinter Bratislava a piata Spišská Nová Ves.

Pridaj komentár