Náš tím si zahrá opäť finále turnaja EGBL

Naše dievčatá z tímu U18 pod vedením trénera T. Kačmarika zvládli suverénne prvé 2 dni turnaja EGBL a so 4 víťazstvami dokráčali úspešne opäť do finále turnaja EGBL, tentoraz na domácej palubovke v Diplomat Aréne. Ako jediný tím na turnaji zostávajú bez prehry, všetky doterajšie zápasy vyhrali presvedčivo minimálne 20 bodovým rozdielom a zostáva im posledný krôčik na turnaji. Držíme im palce aby finále proti lotyšskému tímu Bertanu Valmieras, ktorý v skupine porazili 72 : 44, zvládli bez zaváhania a urobili tak víťaznú bodku za turnajom. Lotyšky v semifinále prekvapivo najtesnejším rozdielom 45 : 44 vyradili španielsku Barcelonu, ktorá bola naším súperom v septembrovom finále turnaja. Náš tím si v semifinále v sobotu večer poradil zlepšeným výkonom v druhom polčase po polčase 27 : 29 s litovskou reprezentáciou U16 nakoniec výrazným rozdielom 69 : 48. Po vyrovnanej prvej polke stretnutia druhý polčas naše dievčatá odohrali excelentne, podali výborný výkon v obrane a úspešne zakončovali rýchle protiútoky. Prevalcovali po prestávke súpera 42 : 19 a vybojovali si tak účasť v nedeľnom finále, ktoré sa odohrá o 13 30 v Diplomat Aréne.

Výsledky a štatistiky všetkých zápasov turnaja nájdete tu

Videostream z finále nájdete tu

Pridaj komentár